Korona Gór Polski rowerem #01 { Łysica }

Dodano 23 sierpnia 2017 przez plik GPX
Korona Gór Polski rowerem #01 { Łysica }
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

108365
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.1
 • Dystans: 105 km
 • Czas trwania: 8 h 49 min
 • Średnia prędkość: 11,88 km/h
 • Przewyższenie: 445,8 m
 • Suma podejść: 1 096,4 m
 • Suma zejść: 1 183,4 m
 • Data: 28 lipca 2017
 • Lokalizacja: Kielce, Św.Katarzyna, Staszów, Połaniec
630118
Miłe czyste początki
Początek Łódź-Kielce (lub inny :) przemierzamy dowolnymi środkami transportu.
Ostatnio kolej jest przyjazna rowerzystom. Ale spróbujcie powiescić fula w przedziale rowerowym i połączyć to z ruchem pieszym...
Efekt podobny jak na górskim szlaku.
A wystrczyło zamotować wieszaki lekko ukośnie...
W kazdym razie lsnię czystością :)
630120
droga do lasu...
... plan był drogą 74.
Ale co ja zrobię, że nie lubię głównych dróg?
W poszukiwaniu czerwonego szlaku droga wiodła do lasu...
630126
Kapliczka Świętego Franciszka
Kapliczka Świętego Franciszka i znajdujące się obok źródełko. Pierwsza kapliczka została wybudowana w 1641 roku przez bernardyńskich braci świeckich z klasztoru w Świętej Katarzynie. Dzisiejsza kapliczka powstała prawdopodobnie w XIX wieku. Woda w źródełku, według miejscowych wierzeń, ma moc leczenia oczu. Legenda mówi, że moc ta pochodzi od łez wylanych przez dziewczynę opłakującą utratę siostry. W dawnych czasach źródło wylewało się na pobliskie ścieżki.
Źródło ma stałą temperaturę i nigdy nie zamarza.
630127
Na szczycie
Łysica (pot. Góra Świętej Katarzyny[1]) – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich o wysokości 611,8 m n.p.m.[2] Znajduje się w zachodniej części Łysogór, na południowy wschód od wsi Święta Katarzyna. Należy do Korony Gór Polski, jest jej najniższym szczytem. Znajduje się w obszarze ochrony ścisłej Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
631004
.
Łysica zbudowana jest z kwarcytów i łupków kambryjskich.
Prolog
Opisy zamieszczone w poszczególnych częsciach relacji z wyprawy po Koronę Gór Polski rowerem nie są przewodnikiem po okolicy. Bedą raczej zwierały uwagi i informacje związane ze specyfiką pomysłu i a może głownie subiektywne odczucia trasowe.
(Wiecej zdjęć tu : https://goo.gl/photos/ukVKeGqFUSHGvAd38 )
Tak więc...

Łysica,
pierwszy szczyt na trasie, po krótkiej rozgrzewce :) trasą z Kielc. Po drodze kawałek znanego z rajdów Łysogóry czerwonego szaku z Masłowa. Szczerze powiedziawszy dobrze, że było już parę dni ciepłych, bo w deszczu błotniste dróżki nie były by tak atrakcyjne. Dojazd do Sw.Katarzyny z małym nawigacyjnym zonkiem.
Szlak na Łysice - nie do zrobienia w siodełku od Św.Katarzyny. (Fakt zakazu poruszanie się rowerem, bo jesteśmy w parku, to inna oczywistość). Szykany, kamienie, korzenie. Zjechanie mozliwe. W górę - nie dla mnie. Nawet bez plecaka. Fragmenty oczywiscie zrobione w siodle, było już popołudnie, zanosiło się na burzę, wiec ludzi niewielu, można było próbować.
Zjazd, poczatkowo grzbietem w kierunku Łysej Góry, potem w prawo w dół, bardzo przyjemny, płynny, choć nie wymagajacy

Szczyt z grupy łatwiejszych.

Reszta trasy to pokonywanie odległosci do nastepnego szczytu. Na tym odcinku bez specjalnych atrakcji.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Mapa Okolice Rzeszowa. Część północna
Okolice Rzeszowa. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Rzeszowa i okolic przedstawia środkową część województwa podkarpackiego na północ od miasta, w tym okolice Mielca. Zasięg mapy wyznaczają: Szwagrów i Nowa Dęba na północy, Czermin na zachodzie, Dębica i Rzeszów na południu, Białobrzegi i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta