Jogging po parku chorzowskim

Dodano 1 listopada 2010 przez Garmin
Jogging po parku chorzowskim
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1344
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 9,0 km
 • Przewyższenie: 51,43 m
 • Suma podejść: 100,46 m
 • Suma zejść: 109,11 m
 • Data: 28 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Chorzów
1404
20100828101[1].png
aleja prowadząca do zoo
1405
20100828106[1].png
alejka w parku
1406
20100828108[1].png
planetarium
1407
20100828114[1].png
zoo, widok z zewnętrzej drogi parkowej
1408
20100828117[1].png
rollercoaster
Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku (tzw. park chorzowski) to 620 hektarów łąk, lasków, skupisk nietypowych gatunków zwierząt i ciekawych atrakcji.
Trasę zaczynamy przy Wesołym Miasteczku, które działa od 1959 r. Wesołe miasteczko oferuje super zabawę dla wszystkich, a dodatkowo posiada największą karuzelę w kraju, tj. Gwiazdę Dużą (wcześniej nazywaną Diabelskim Młynem) - oraz rollercoaster - przejazd nim trwa około 1 min 40 sekund, przy prędkości 60 kilometrów na godzinę!
Dalej biegniemy koło pomnika Żyrafy, stojącego na początku alei prowadzącej do ZOO.
Śląski Ogród Zoologiczny jest jedną z czternastu tego typu placówek na terenie kraju. Należy do ogrodów największych pod względem zajmowanej powierzchni oraz liczebności zwierząt - na powierzchni 47,6 ha żyje prawie 2250 zwierząt z ponad 280 gatunków reprezentujących faunę wszystkich kontynentów. W zoo dużym zainteresowaniem cieszy się Skalna Kotlina Dinozaurów oraz park linowy dla dzieci.
Biegniemy wzdłuż ZOO po drugiej stronie alei; mijamy ogród różany, halę Wystaw Kapelusz (w hali odbywa się wiele wystaw, szczególnie znana to coroczna Wystawa Kwiatów), docieramy w okolice Stadionu Śląskiego.
Stadion Śląski został oddany do użytku w 1956 r.; od 2009 trwa przebudowa Stadionu. Wybudowane zostanie zadaszenie a planowana ilość miejsc zwiększy się do 55 211.
Na stadionie oprócz imprez sportowych, odbywają się też koncerty muzyczne, np. koncert U2, Mettallica, the Rolling Stones.
Biegnąc dalej mijamy Planetarium Śląskie, które działa od 1955 r. Planetarium leży na najwyższym wzniesieniu parku tj. Górze Parkowej. Posiada projektor, który odtwarza wygląd nieba z dowolnego miejsca na Ziemi o dowolnej porze, naśladując rzeczywisty firmament. Widownia posiada 400 miejsc. W Planetarium znajduje się także obserwatorium astronomiczne (z największym w Polsce 30 centymetrowym refraktorem), kilkumetrowy zegar słoneczny, stacja klimatologiczna i stacja sejsmologiczna.
Bieg kończymy przy Wesołym Miasteczku, do którego dobiegamy z przeciwnej strony niż zaczynaliśmy bieg.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot....

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

Wasza ocena: 4.3 (24 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Marek79
25 maja 2015 Marek79 napisał:
Super miejsce do biegania nie raz tam trenowałem ale szacun za opis bardzo szczegółowy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.