Jagodna - biegówki w Górach Bystrzyckich

Dodano 2 marca 2013 przez Garmin
Jagodna - biegówki w Górach Bystrzyckich
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

17444
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Narty biegowe i śladowe
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 20,0 km
 • Czas trwania: 3 h 15 min
 • Średnia prędkość: 6,12 km/h
 • Przewyższenie: 224,27 m
 • Suma podejść: 480,66 m
 • Suma zejść: 496,88 m
 • Data: 2 marca 2013
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Spalona
100263
LAP001
LAP001
100264
tu jeszcze zima nie odpuszcza
100265
w oddali Góry Orlickie
100266
wszystko się zmienia
100267
tu się łączy okrążenia Jagodna
100268
tu zaczynam, tu też mozna się uczyć
100269
w stronę Jagodnej
100270
trasa biegnie trawersem z widokiem na Masyw Śnieznika
100271
trochę tu pusto, ale czy to ważne
100272
prawie Jagodna
100273
pogoda na trasie była zmienna
100274
poranek w Spalonej - poczatek tras biegowych
100275
taka zima, że chce się chcieć
100276
Spalona powitanie
100277
no to jestem - Jagodna
100278
pogoda dopisała
100279
pierwszy szlakowskaz
100280
pod górkę
100282
i znów jestem blisko Spalonej
100284
i takie widoki to nie rzadkość
100285
czasami trasy nie są tak dobrze przetrate
100286
a na trasie też przecudnie
100287
na trasie
100289
ciągle w górę w stronę Jagodnej
100290
a teraz w dół, tu się mknie jak TGV
Rano oprócz prognozy pogody sprawdzam także stan tras biegowych w okolicach Bielic. Wstyd przyznać, ale Nadleśnictwo zdążyło już „odśnieżyć" kilka kilometrów trasy biegowej w kierunku Wielkiego Szengena. Decyduję się więc na wyjazd do Spalonej. Nie byłem tam jeszcze, a zima lada moment się skończy.
Ze Stronia Śląskiego jadę do Siennej, a potem Bystrzycy Kłodzkiej. Droga jest czarna , dopiero na kilka kilometrów przed Spaloną zaczynają się muldy i droga jest śliska. Około dziesiątej dojeżdżam do Schroniska Jagodna, obok którego jest niewielki parking i wypożyczalnia nart biegowych. O tej godzinie na parkingu stoi tylko kilka samochodów. Dziś pogoda jest wyśmienita, a i trasy biegowe zaczynają się dosłownie przy parkingu. Na dość dużej polanie zrobiono kilka śladów, doskonałe miejsce na pierwsze treningi przed rozpoczęciem biegów.
Ruszam czarnym szlakiem w kierunku Jagodnej. Dzień jest słoneczny, trasy przygotowane naprawdę wyśmienicie, ruch niewielki. Trasa biegnie praktycznie cały czas pod górę. Przy operującym słońcu robi się bardzo ciepło, słońce dosłownie „parzy” w oczy. Przed samą Jagodną trasa prowadzi trawersem, z którego można podziwiać piękne widoki na Masyw Śnieżnika z dobrze widoczną Czarną Górą.
Na Jagodną docieram po około godzinie. Jest lekkie zachmurzenie i pewnie ze względu na wzrost wysokości zrobiło się trochę chłodniej. Tutaj udaje mi się namówić kogoś na zrobienie pamiątkowego zdjęcia i ruszam w stronę schroniska. Teraz trasa ostro schodzi w dół. Śnieg jest dość miękki, jadę więc szybko w głębokich śladach niczym szybki pociąg TGV.
W niecałe wie godziny kończę „czarną" pętlę. Teraz ruszam szlakiem zielonym. Tutaj ruch jakby większy. Trasa jest bardziej płaska, ale i mniej widokowa. Szybko więc pokonuję kolejne jej odcinki. W połowie drogi znajduje się rozwidlenie i tutaj należy skręcić aby dostać się do miejscowości Mostowice i dalej na „czeskie” trasy biegowe. Ja podążam jednak w stronę schroniska. Jest jeszcze dość wcześnie więc szukam jakiejś krótszej trasy. Wybieram trasę czerwoną. Tutaj trasa jest gorzej przygotowana i jak się okazuje szybko łączy się z innymi trasami, stanowiąc znaczne ich fragmenty. Zjeżdżam więc na parking. Teraz jest już tu mnóstwo aut. Widać, że Polacy polubili zimowe bieganie.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 4.5 (4 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
ryjek
2 marca 2013 ryjek napisał:
Pierwsze zdjęcie super! Jeździłem po tych drogach, widziałem roztopy, zima musi przegrać z wiosną.
januszek_44
2 marca 2013 januszek_44 napisał:
Zapraszam więc w moje strony , u mnie zawsze jest pogoda.
boulinek11
2 marca 2013 boulinek11 napisał:
ja niestety szcescia nie mialem, i nawet na skrawek slonca bedac w gorach nie trafilem.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.