Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem - Poznań trasa trudna

Dodano 16 kwietnia 2022 przez plik GPX
Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem - Poznań trasa trudna
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

244118
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower turystyczny
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 50,4 km
 • Czas trwania: 4 h 14 min
 • Średnia prędkość: 11,9 km/h
 • Przewyższenie: 63,66 m
 • Suma podejść: 165,16 m
 • Suma zejść: 165,55 m
 • Lokalizacja: Poznań
1385561
Wieża widokowa w Mosinie
1385989
Wiadukt na drodze Ku Dębinie
1386090
Punkt widokowy (na mostku) na Zalewy Nadwarciańskie
Dłuższa propozycja naszej trasy poprowadzi nas przez południową część Poznania, by następnie jadąc ścieżką wzdłuż Warty móc z góry podziwiać jej spokojny nurt. W połowie długości całej trasy za Puszczykowem robimy pętle przez fragment Wielkopolskiego Parku Narodowego, by zahaczyć jeszcze o punkt widokowy na wieży w Mosinie zaraz przy Jeziorze Glinianki.
Nawierzchnia urozmaicona, od asfaltu po ścieżki z wystającymi korzeniami. Poziom trudności średni, również ze względu na dystans, ponieważ pokonanie 50km wiąże z kilkoma godzinami pedałowania :)
Trasa rozpoczyna się i kończy przy AWF w Poznaniu.

Po drodze zahaczymy o trzy ciekawe "punkty kontrolne":

1. Wiadukt na drodze Ku Dębinie: Dębina to naturalny park leśny o powierzchni 80 ha stanowi pozostałość lasu łęgowego rosnącego niegdyś na zalewowej terasie Warty. Obecnie rośnie tam ok. 400 dębów stuletnich i starszych, wiele z nich o wymiarach pomników przyrody (obwód 5 metrów). Sam punkt kontrolny znajduje się

2. Wieża widokowa w Mosinie:
Drewniana wieża widokowa w Mosinie na Pożegowie została wybudowana na przełomie roku 2011/2012. Obiekt o wysokości 16,97 m, położony 140,5 m n.pm. zlokalizowany jest na terenie tzw. glinianek, znajdujących się w obszarze chronionym w Wielkopolskim Parku Narodowym.
Wstęp na wieżę widokową jest bezpłatny, a widok z jej szczytu roztacza się na panoramę m.in. na miasto Poznań, Wielkopolskiego Parku Narodowego (WPN) czy Mosinę.

3. Punkt Widokowy na Zalewy Nadwarciańskiej (na drewnianym mostku): Powierzchnia całego obszaru Zalewów Nadwarciańskich wynosi 5,51 hektara. Teren ten jest wyjątkowy pod względem krajobrazowym, a charakteryzują go obszary podmokłe: bagna, szuwary, rozlewiska, podmokłe łąki. Tereny te regularnie znajdują się pod wodą – są to okolice zalewowe rzeki Warty, a wilgotny, rzeczny klimat stanowi doskonałe miejsce żerowania i bytowania dla wielu unikatowych gatunków zwierząt.

Trasa bierze udział w akcji Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem


Przejedź wyznaczoną trasę i odbierz nagrodę - Wilczą Paczkę (ilość nagród jest ograniczona), w skład której wchodzą gadżety z limitowanej serii:

• Kubek Jack Wolfskin w stylu retro

• Zestaw ręcznie robionych pinów outdoorowych

Spiesz się, liczba paczek jest ograniczona!

Aby zaliczyć trasę, nagraj ją w aplikacji Traseo lub zrób zdjęcia w wyznaczonych punktach kontrolnych i udostępnij trasę lub zdjęcia z tej trasy na FB i IG oznaczając Profile Jack Wolfskin Poland
https://www.instagram.com/jackwolfskin_pl
https://www.facebook.com/jackwolfskinpoland
i podpisując je hasztagiem #podzielsięszlakiem lub przesyłając na adres mailowy: kontakt@traseo.pl.

Wilczą Paczkę możesz odebrać w dowolnym sklepie Jack Wolfskin
https://sklep.jack-wolfskin.pl/storelocator
Trasę poleca
Jack Wolfskin Poznań

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Szlak Piastowski
Szlak Piastowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje...

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

Mapa Okolice Poznania. Część Południowa
Okolice Poznania. Część Południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie południowych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje zasięgiem Stęszew, Środę Wielkopolską, Kostrzyn.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.