category-icon

Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem - Poznań trasa trudna

50 km
4 h 14 min
79 m
Poznań

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-04-16
Poznań
category-icon
50 km
79 m
75 m
Łatwy
4 h 14 min
3.6/6
Dłuższa propozycja naszej trasy poprowadzi nas przez południową część Poznania, by następnie jadąc ścieżką wzdłuż Warty móc z góry podziwiać jej spokojny nurt. W połowie długości całej trasy za Puszczykowem robimy pętle przez fragment Wielkopolskiego Parku Narodowego, by zahaczyć jeszcze o punkt widokowy na wieży w Mosinie zaraz przy Jeziorze Glinianki. Nawierzchnia urozmaicona, od asfaltu po ścieżki z wystającymi korzeniami. Poziom trudności średni, również ze względu na dystans, ponieważ pokonanie 50km wiąże z kilkoma godzinami pedałowania :) Trasa rozpoczyna się i kończy przy AWF w Poznaniu. Po drodze zahaczymy o trzy ciekawe "punkty kontrolne": 1. Wiadukt na drodze Ku Dębinie: Dębina to naturalny park leśny o powierzchni 80 ha stanowi pozostałość lasu łęgowego rosnącego niegdyś na zalewowej terasie Warty. Obecnie rośnie tam ok. 400 dębów stuletnich i starszych, wiele z nich o wymiarach pomników przyrody (obwód 5 metrów). Sam punkt kontrolny znajduje się 2. Wieża widokowa w Mosinie: Drewniana wieża widokowa w Mosinie na Pożegowie została wybudowana na przełomie roku 2011/2012. Obiekt o wysokości 16,97 m, położony 140,5 m n.pm. zlokalizowany jest na terenie tzw. glinianek, znajdujących się w obszarze chronionym w Wielkopolskim Parku Narodowym. Wstęp na wieżę widokową jest bezpłatny, a widok z jej szczytu roztacza się na panoramę m.in. na miasto Poznań, Wielkopolskiego Parku Narodowego (WPN) czy Mosinę. 3. Punkt Widokowy na Zalewy Nadwarciańskiej (na drewnianym mostku): Powierzchnia całego obszaru Zalewów Nadwarciańskich wynosi 5,51 hektara. Teren ten jest wyjątkowy pod względem krajobrazowym, a charakteryzują go obszary podmokłe: bagna, szuwary, rozlewiska, podmokłe łąki. Tereny te regularnie znajdują się pod wodą – są to okolice zalewowe rzeki Warty, a wilgotny, rzeczny klimat stanowi doskonałe miejsce żerowania i bytowania dla wielu unikatowych gatunków zwierząt. ----------------------------------------- Trasa brała udział w akcji Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem w 2022 roku, użytkownicy Traseo mogli przejechać wyznaczoną trasę i odebrać nagrodę. Akcja zakończona, zapraszamy w przyszłości!

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Okolice Poznania. Część północna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Poznania. Część północna

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

Okolice Poznania. Część Południowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Poznania. Część Południowa

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie południowych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje zasięgiem Stęszew, Środę Wielkopolską, Kostrzyn.

Szlak Piastowski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szlak Piastowski

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje praktyczne. Rok Wydania 2017