Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem - Gdańsk trasa trudna

Dodano 20 kwietnia 2022 przez Planer
Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem - Gdańsk trasa trudna
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

244503
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower turystyczny
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 31,2 km
 • Przewyższenie: 135 m
 • Suma podejść: 398,45 m
 • Suma zejść: 461,35 m
 • Lokalizacja: Gdańsk
1388896
Gdańsk (Matarnia) Szwedzka Grobla
1388909
Gdańsk (Jasień)
1388912
Kamień graniczny Wolnego Miasta Gdańska
Warto przypominać historię Gdańska, a granice jego Wolnego Miasta to część historii. Warto tam zajrzeć podczas wycieczki rowerowej.
1388913
Kamień Bąbelków
Głaz Klubu Turystyki Pieszej "Bąbelki" powstał z inicjatywy członków organizacji w datę ich pięćdziesiątych urodzin. Pomnik znajduje się na jednym z leśnych parkingów w Gdyni Gołębiewie. Jest miejscem integracyjnym przemierzających tędy miłośników turystyki pieszej i rowerowej.
1388914
Groty Szeptów
Groty Szeptów zwane inaczej Uszy Dionizosa, znajdują się na terenie Parku Oliwskiego w Gdańsku Oliwie. Stanowią one pozostałości XVIII-wiecznych ozdobnych instalacji wyposażenia parku. Groty Szeptów to dwie ustawione naprzeciwko siebie akustyczne muszle. Unikalną ciekawostką tego miejsca, o czym nie każdy wie, jest to, że gdy przed muszlami stoją ustawione plecami do siebie dwie osoby, dzięki niezwykłej akustyce mogą porozumiewać się szeptem i wyraźnie słyszą swoje głosy.
1388915
Wzgórze Lagry
Na przełomie lat 60 i 70 znajdował się tam wyciąg narciarski. Aktualnie jest to świetny naturalny punkt widokowy.
1388916
Ołtarz papieski
Papież Jan Paweł II dwukrotnie odwiedził Trójmiasto, na potrzeby tych wizyt powstały wybitne aranżacje ołtarzowe. Główną część ołtarzowego dzieła sztuki zobaczyć można przy matemblewskim sanktuarium. Lokalizacja nie jest przypadkowa, w trakcie drugiej wizyty Jan Paweł II odwiedził Matemblewo, gdzie krótko modlił się przy figurze Matki Bożej Brzemiennej.
1389185
Przejazd pod ul. Juliusza Słowackiego
Dzięki przejazdowi pod ul. Słowackiego oszczędzamy czas i możemy bezpiecznie przejechać na drugą stronę ulicy.
1389186
Wiata turystyczna
Wiata znajduje się przy Kamieniu Bąbelków. Jest to miejsce w którym możemy bezpiecznie i wygodnie odpocząć podczas wycieczki.
1389187
Przejazd odcinka trasy ulicą Spacerową
W tym miejscu wjeżdżamy na ulicę Spacerową, gdzie musimy pokonać niedługi odcinek trasy i przejechać bezpiecznie na drugą stronę (wjeżdżając do lasu)
Nieco ponad 30 kilometrowa trasa rowerowa wiodąca przez Oliwskie i Sopockie lasy, a także poprzez Park Oliwski ma do zaoferowania wiele atrakcji i punktów godnych zobaczenia takich jak m.in. Kamień Graniczny Wolnego Miasta Gdańsk, Kamień Bąbelków, Groty Szeptów, Wzgórze Lagry czy Ołtarz papieski. Zachęcamy do przejazdu tej trasy i podzielenia się z nami swoimi wrażeniami ;)

Trasa bierze udział w akcji Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem


Przejedź wyznaczoną trasę i odbierz nagrodę - Wilczą Paczkę (ilość nagród jest ograniczona), w skład której wchodzą gadżety z limitowanej serii:

• Kubek Jack Wolfskin w stylu retro

• Zestaw ręcznie robionych pinów outdoorowych

Spiesz się, liczba paczek jest ograniczona!

Aby zaliczyć trasę, nagraj ją w aplikacji Traseo lub zrób zdjęcia w wyznaczonych punktach kontrolnych i udostępnij trasę lub zdjęcia z tej trasy na FB i IG oznaczając Profile Jack Wolfskin Poland
https://www.instagram.com/jackwolfskin_pl
https://www.facebook.com/jackwolfskinpoland
i podpisując je hasztagiem #podzielsięszlakiem lub przesyłając na adres mailowy: kontakt@traseo.pl.

Wilczą Paczkę możesz odebrać w dowolnym sklepie Jack Wolfskin
https://sklep.jack-wolfskin.pl/storelocator
Trasę poleca
Jack Wolfskin Gdańsk

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.