Gwiazda Niepokalanej

Dodano 9 kwietnia 2019 przez Garmin
Gwiazda Niepokalanej
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

144139
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  4.1
  • Dystans: 44,2 km
  • Czas trwania: 2 h 46 min
  • Średnia prędkość: 15,92 km/h
  • Przewyższenie: 21,2 m
  • Suma podejść: 160,2 m
  • Suma zejść: 176,2 m
  • Data: 7 kwietnia 2019
  • Lokalizacja: Komorów, Milanówek, Izdebno, Kaski, Niepokalanów, Teresin
815091
Kościół w Kaskach
Parafia św. Piotra i Pawła leży w dekanacie błońskim w gminie Baranów. Została erygowana w 1406 roku. Kościół wzniesiono w latach 1945-1951- poprzedni dla zabawy spalili pijani Niemcy podczas II wojny światowej.
815092
Drewniany kościół pw. Św. Michała Archanioła i Zwiastowania N.M.P.
Obecny kościół parafialny pw. Św. Michała Archanioła i Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, dobudowany został do kaplicy (wzniesionej w 1621 r.) w latach 1772-76. Parafię erygowano w 1776 r. Kościół wyświęcono trzy lata później, tj. w roku 1779. W 1822 r. dostawiono murowaną zakrystię. 20 lat później, w 1842 r. przeprowadzono pierwszy remont. Restauracji dokonano w 1894 i 1925 roku. W wyniku pożaru w dniu 30 sierpnia 1990 r., spłonęła konstrukcja dachowa oraz część wyposażenia. Kilka lat później prowadzono gruntowny remont i rewaloryzację.

Źródło: http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/2353,izdebno-koscielne-kosciol-pw--zwiastowania-nmp.html
815093
Kościół parafialny
815094
Ołtarz Maryjny
Ołtarz Adoracji do niepokalanowskiej kaplicy został wykonany ze złota, srebra i kryształu. Maryja stała się Monstrancją dla dużej, 20-centymetrowej, rozświetlonej Hostii, ukazanej spod rozchylonych szat Niepokalanej. Postać Maryi otacza wieniec ze srebrnych lilii, które wraz ze słonecznymi promieniami tworzą świetlistą poświatę. Na jednej z warstw kryształu znalazło się 12 szlifowanych kamieni, symbolizujących 12 gwiazd z apokaliptycznej wizji św. Jana.
Na świecie ma powstać 12 takich "Gwiazd", na różnych kontynentach. Powstało do tej pory osiem: w Betlejem w Izraelu, w Madjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusuko na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Płd, Kibeh w Rwandzie, Dagupan na Filipinach i w Niepokalanowie.
815097
Bazylika Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask
Bazylika Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie – kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP, zbudowany w latach 1948-1954 w stylu modernistycznym według projektu krakowskiego architekta Zygmunta Gawlika. Skierowana ze wschodu na zachód trzynawowa świątynia może pomieścić do 5 tys. osób. Wysokość wieży, w której działa zegar o pięciu tarczach oraz zawieszone są cztery dzwony, wynosi 47 m. W drzwiach wejściowych umieszczono symbole miejsc najbardziej znanych objawień maryjnych na świecie. W kwietniu 1980 r. papież Jan Paweł II nadał kościołowi honorowy tytuł bazyliki mniejszej, natomiast w marcu 2004 r. dekretem kard. Józefa Glempa bazylika w Niepokalanowie została podniesiona do rangi sanktuarium. Źródło Wikipedia
815100
20190407_124749
Maksymilian Maria Kolbe (właśc. Rajmund Kolbe; ur. 8 stycznia 1894 w Zduńskiej Woli, zm. 14 sierpnia 1941 w Oświęcimiu (KL Auschwitz)) – polski franciszkanin konwentualny, prezbiter, gwardian, misjonarz, męczennik, święty Kościoła katolickiego. Założyciel organizacji Rycerstwo Niepokalanej, miesięcznika „Rycerz Niepokalanej” i Radia Niepokalanów oraz najliczniejszego klasztoru na świecie w Niepokalanowie (762 osoby). Pierwszy polski męczennik okresu II wojny światowej wyniesiony na ołtarze podczas beatyfikacji w 1971.
Źródło Wikipedia
Niedzielna wycieczka z Komorowa (stacja WKD) do Niepokalanowa drogami asfaltowymi i ścieżkami rowerowymi z grupą "przyjaciół rowerowych", którzy dołączyli w Milanówku. Trasa prowadzi następnie przez Izdebno i Kaski. Cel tym razem to powstałe we wrześniu 2018 roku Światowe Centrum Modlitwy o Pokój z nowym ołtarzem Maryjnym.. Kto dotrze do Niepokalanowa pierwszy raz będzie miał okazję zobaczenia i zwiedzenia Bazyliki Rzymskokatolickiej, miejsc związanych z Zakonem Franciszkanów i Maksymilianem Kolbe, a także franciszkańską OSP.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.