Główny Szlak Beskidzki

Dodano 19 lipca 2017 przez plik GPX
Główny Szlak Beskidzki
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

104688
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 475 km
 • Przewyższenie: 1 231,9 m
 • Suma podejść: 13 214 m
 • Suma zejść: 12 848,15 m
613029
Główny Szlak Beskidzki
613030
Halicz
613031
Przełęcz M. Orłowicza
613032
Runek
613033
Radziejowa
613034
Lubań
613035
Turbacz
613036
Okrąglica
613037
Babia Góra
613039
Tokarnia
613040
Cergowa
613041
Magura
Główny Szlak Beskidzki to najdłuższy szlak turystyczny w Polsce, nazwany jest imieniem Kazimierza Sosnkowskiego - propagatora turystyki pieszej i krajoznawcy, który także jest autorem zachodniej części szlaku (Ustroń - Krynica). Część wschodnią zaprojektował inny krajoznawca, Mieczysław Orłowicz. Długość Głównego Szlaku Beskidzkiego (w skrócie GSB) to prawie 500 km, prowadzi on z Wołosatego w Bieszczadach aż do Ustronia w Beskidzie Śląskim.

Szlak ten został wytyczony pomiędzy pierwszą a drugą wojną światową, początkowo biegł aż do Czarnohory, która znajdowała się wtedy w granicach Polski.

GSB przebiega przez osiem pasm górskich: Beskid Śląski, Żywiecki, Makowski i Wyspowy, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid i Bieszczady. Większość osób, które decyduje się na przejście szlaku, dokonuje tego wybierając trasę z zachodu na wschód. Obecny rekord przejścia Głównego Szlaku Beskidzkiego należy do Macieja Więcka, który dokonał tego w 14 godzin i 50 minut (ze wchodu na zachód) ze wsparciem, natomiast bez ekipy wpierającej najszybciej szlak przeszli Rafał Bielawa i Kamil Klich (150 godzin i 50 minut). Wśród kobiet prym wiedzie Kaja Milanowska z czasem 232 godzin i 3 minut bez wsparcia.

Aby przejść Główny Szlak Beskidzki należy się do tego odpowiednio przygotować. Bardzo dobrą opcją będzie przejście fragmentaryczne szlaku, żeby zapoznać się z jego specyfiką. Oczywiście na takiej długości poszczególne odcinki będą się od siebie różniły, jest to jednak dosyć dobra opcja. Trasa Głównego Szlaku Beskidzkiego wiedzie blisko miejscowości, dlatego też z zaopatrzeniem na szlak nie powinno być problemu - pamiętajmy, żeby nie zabierać ze sobą zbyt dużo prowiantu, ponieważ jest to zbędne obciążenie.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie
Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar mapy Bieszczadzkie Pogranicze od północy wyznaczają Komańcza i Zatwarnica, od zachodu - słowackie Medzilaborce, od wschodu- Przełęcz Użocka („worek bieszczadzki”), od południa Snina i słowacko-ukraińskie przejście graniczne Ubla.  Na mapie...

Mapa Wokół Babiej Góry
Wokół Babiej Góry - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na...

Mapa Beskid Śląski - dla wymagających
Beskid Śląski - dla wymagających - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.