ekajaki.pl - Skotawa : Jawory-Żelkówko

Dodano 29 marca 2014 przez Garmin
ekajaki.pl - Skotawa : Jawory-Żelkówko
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

37376
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 33,3 km
 • Czas trwania: 511 h 4 min
 • Średnia prędkość: 0,07 km/h
 • Przewyższenie: 174,96 m
 • Suma podejść: 217,35 m
 • Suma zejść: 362,5 m
 • Data: 29 marca 2014
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Jawory
225797
splyw_kajakowy_skotawa_1
Najlepiej pokonywać Skotawę kajakami jednoosobowymi. Jeśli preferujecie dwójki – spróbujcie, ale liczcie się z tym, że na niektórych zakrętach i przeszkodach będzie bardzo ciasno. Skotawa przepływa głównie przez lasy, ale na początku, od Jawor do okolic wsi Kotowo, napotkacie łąki. Na tym odcinku Skotawę zasilają j z prawej strony dwa dopływy: Maleniec i Graniczna. Za wsią Jamrzyno, gdzie znajduje się hodowla ryb, rzeka mocno przyśpiesza. Jest tu urozmaicona drzewami leżącymi w nurcie, przy czym nie ma większego problemu z ich pokonywaniem bez wysiadania z kajaka (o ile płynie się w jedynce). Na odcinku Skotawy proponowanym jako spływ dwudniowy są praktycznie dwie przenoski: pierwsza przy hodowli w Jamrzynie, a druga przy hodowli w miejscowości Starnice. Obie są krótkie - ok. 10 - 15 m. Spływ kajakowy Skotawą kończy się przy moście drogowym w Dębnicy Kaszubskiej. Chętni mogą oczywiście kontynuować spływ Słupią, ale w takim przypadku należy przewieźć kajaki z Dębnicy Kaszubskiej do stanicy Leśny Dwór (2km).

Od tego miejsca przed Wami blisko 60 km do finału w Ustce.
Trasę poleca
ekajaki.pl - spływy kajakowe

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.