ekajaki.pl - Bytowa i Słupia : Bytów-Ustka

Dodano 30 marca 2014 przez Garmin
ekajaki.pl - Bytowa i Słupia : Bytów-Ustka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

37514
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.4
 • Dystans: 104 km
 • Przewyższenie: 113,88 m
 • Suma podejść: 852,12 m
 • Suma zejść: 960,82 m
 • Data: 30 marca 2014
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Bytów
226247
Bytowa
226248
spływ_kajakowy_bytowa_4
226249
spływ_kajakowy_bytowa_3
226250
spływ_kajakowy_bytowa_2
226251
spływ_kajakowy_bytowa_1
226252
Bytowa 272
226253
bytowa 2
226254
bytowa
Rzeka Bytowa to szlak łatwy, dobrze nadający dla początkujących kajakarzy, a jednocześnie niezwykle dziki i malowniczy. Brak zagospodarowania okolic rzeki oraz fakt, że jest ona rzadko uczęszczana, pozwoli Wam w pełni delektować się nietkniętą fauną i florą kaszubskiej krainy. To bez wątpienia największe atuty Bytowy. Ciekawostką są także obecne na szlaku pozostałości po próbach regulacji koryta – zniszczone przez wodę progi wodne oraz umocnienia brzegów. Przed Wami kilka godzin spędzonych tylko z przyrodą.

Długość szlaku w połączeniu ze szlakiem Słupi wynosi 95km - jest to dla kajakarzy 5-6 dni spokojnego spływu w przepięknej scenerii Parku Krajobrazowego Doliny Słupi.

Początek szlaku zaczyna się w Bytowie. Ten odcinek szlaku, aż do zalewu rzeki Bytowy jest bardzo urozmaicony. Czekać Was liczne bystrza oraz progi wodne. Początkowy etap wiedzie poprzez zielone łąki, aby później wkroczyć w przepiękne lasy. Wartki nurt sprawia, że nie sposób się tu nudzić. Kiedy etap rzeczy się skończy, otworzy się przed Wami Zalew Rzeki Bytowy. Powstał on na początku ubiegłego wieku i wchodzi w skład infrastruktury hydrotechnicznej rzeki Słupi. Czekają tu na Was jazy i niesamowity widok samego zalewu. W miejscu tym biegło stare koryto Słupi łącząc się z rzeką Kamienicą. Po kilku godzinach spływu Bytowa wpada do Słupi kończąc swój bieg w jeziorze Głębokim.

Będąc tu, zdecydowanie warto rozszerzyć spływ o szlak Słupi, z możliwością zakończenia przygody na plażach Bałtyku w Ustce. Sami zobaczcie, co oferuje Słupia!
Trasę poleca
ekajaki.pl - spływy kajakowe

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.