ekajaki.pl - Bukowina : Skrzeszewo-Kozin

Dodano 29 marca 2014 przez Garmin
ekajaki.pl - Bukowina : Skrzeszewo-Kozin
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

37368
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 18,8 km
 • Czas trwania: 7 h 23 min
 • Średnia prędkość: 2,54 km/h
 • Przewyższenie: 39,42 m
 • Suma podejść: 192,2 m
 • Suma zejść: 225,84 m
 • Data: 29 marca 2014
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Bukowina
225608
IMG_3313
Spływ Bukowiną można rozpocząć z Kamienicy Królewskiej koło Sierakowic, a następnie przepłynąć przez jezioro Kamienickie i Święte. Dogodniej jest jednak wystartować przy moście drogowym na drodze 214 (Sierakowice -Bukowina).

Bukowina przepływa przez lasy i łąki w okolicach wsi Bukowina, Siemirowice, Oskowo i we wsi Kozin wpada do Łupawy. Jest, jak nadmieniliśmy wyżej, rzeka o charakterze górskim: miejscami ma silny i szybki nurt, obfituje także w kamieniste bystrza. Na tym wyjątkowym szlaku napotkacie również dziesiątki przeszkód w postaci powalonych drzew. Są to jednak przeszkody możliwe do pokonania nie wychodząc z kajaka - poprzez napłynięcie na nie lub schowanie się głębiej w kokpit. Oczywiście wymaga to pewnej wprawy i obycia z rzeką i wiosłem.

Najciekawszy odcinek rzeki zaczyna się za miejscowością Oskowo. Przed samym Kozinem rzeka zwalnia i rozlewa się szeroko. Przy niskim stanie wody można tu natrafić na mielizny.

W Kozinie znajduje się dobre miejsce do biwakowania, biwak należy jednak uzgodnić z właścicielem terenu. Jest tu też mała elektrownia wodna i hodowla pstrągów, w której można zakupić świeżą rybkę .

Od Kozina proponujemy natomiast kontynuację spływu rzeką ekstremalną Łupawą!
Trasę poleca
ekajaki.pl - spływy kajakowe

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na...

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Wieżyca i okolice
Wieżyca i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wieżyca jest najwyższym wzniesieniem na Kaszubach. Mapa przedstawia obszar wokół góry ograniczony miejscowościami: Skaryszów, Kościerzyna, Lipusz, Cewice aż do lotniska w Gdańsku. Na mapie zaznaczono aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.