Dwa źródełka

Dodano 4 czerwca 2012 przez plik GPX
Dwa źródełka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

10001
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.1
 • Dystans: 111 km
 • Czas trwania: 7 h 28 min
 • Średnia prędkość: 14,84 km/h
 • Przewyższenie: 353,9 m
 • Suma podejść: 3 018,8 m
 • Suma zejść: 3 021 m
 • Data: 26 kwietnia 2012
 • Lokalizacja: Polska, podkarpackie, Stalowa Wola
66987
Skansen w Łążku garncarskim
66988
Fontanna na rynku..woda płynie wpros z ze źródełek
66989
Źródełka
66990
Źródełka
66991
Źródełka
66992
Źródełka
66993
Źródełka
66994
Źródełka
66995
Kapliczka przy żródełku
66996
Początki Sanny
66997
Źródełko
66998
Źródełko
66999
Źródełko
67000
Widok na źródełka z lessowych wzgórz
67001
Stawy przy żródełkach
67002
Kapliczka Św Mikołaja
67003
Dwie kapliczki...Św Franciszka i Matki Boskiej
67004
Piekna stara kapliczka Matki Boskiej
Końcówka tegorocznego kwietna zaskoczyła iście letnia pogodą więc postanowiłem zabrać się rowerem i odwiedzić dwa źródełka bijące na skraju Wyżyny Lubelskiej . Ze Stalowej Woli jedziemy przez most na Sanie w kierunku Pysznicy a tam odbijamy w boczna drogę biegnącą w kierunku Studzieńca . We wsi Słomianna odbijamy na prawo i jedziemy kilka km aż do głównej drogi biegnącej w stronę Janowa Lubelskiego . Dalej jedziemy już główna drogą . po kilkunastu km mijamy wieś Łążek Garncarski gdzie możemy odwiedzić mini skansen rękodzieła garncarskiego . Gdy wjedziemy do Janowa Lubelskiego przy barokowym kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela skręcamy w ulicę Szewska i tam znajdziemy pierwsze źródełko . To naturalne źródlisko jest pomnikiem przyrody, a z jego uroków korzystają mieszkańcy Janowa oraz turyści. Dawniej używały je również praczki, według których stokowa woda idealnie nadaje się do płukania wyrobów z wełny. Według tradycji w Wielki Piątek należy w miejscu tym obmyć wodą dłonie i twarz, a także zaczerpnąć jej dla gospodarstwa domowego. Przy samych źródełkach położony jest też Janowski browar, który także korzystał z dobrodziejstw tego miejsca. Browar niestety upadł i od roku 2009 już nie produkuje piwa. Jedziemy dalej bocznymi uliczkami Janowa i po kilku km wjeżdżamy w las aby sobie skrócić drogę . Wracamy na asfalt i dojeżdżamy do Wierzchowic . przy drodze po prawej stronie położone są małe stawy a za nimi las . Szukamy miejsca w którym można przejechać grobla przez stawy i tam idziemy w górę rzeczki aż do jej dwóch źródełek . Są to początki rzeki Sanna . Woda wypływa wprost z lessowych wzniesień . Można ja bez oporu pić . Po odpoczynku w tak pięknych okolicznościach przyrody jedziemy w kierunku Modliborzyc . Tam skręcamy w boczną uliczkę i jedziemy nią ostro pod górkę . Za wzniesieniem wjeżdżamy w lasy janowskie i nimi wracamy do domu .

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
5 grudnia 2012 boulinek11 napisał:
Bardzo fajne miejsca, i ciekawy opis.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.