Droga wolności - dookoła Tatr Spiskich, wycieczka motocyklowa

Dodano 1 listopada 2010 przez Garmin
Droga wolności - dookoła Tatr Spiskich, wycieczka motocyklowa
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

1022
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

328
ZAMEK W DOBCZYCACH
Średniowieczny zamek królewski leży na skalistym wzgórzu nad Rabą.Zwiedzając zamek warto też obejrzeć również pobliski skansen, kościół zbudowany z murów zamkowych oraz resztki miejskich fortyfikacji.
329
ZAMEK W CZORSZTYNIE
Ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Dunajcem w granicach Pienińskiego Parku Narodowego.
330
ZAMEK SPISKI
Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytkowy kompleks zamkowy z przełomu XI i XII wieku.
331
TATRALANDIA - KĄPIELISKO
Największy kompleks termalny Słowacji.
332
SZCZYRBSKIE JEZIORO
Szczyrbskie Jezioro jest najwyżej położoną miejscowością w Wysokich Tatrach. Leży nad jeziorem o tej samej nazwie. Stąd roztacza się urzekająca panorama Kotliny Popradzkiej i Liptowskiej, a także piękny widok na Tatry Niżne.
333
SPISKI CZWARTEK
Na terenie Spiskiego Czwartku dokonano odkryć archeologicznych z okresu neolitu. W miejscowości jest gotycki kościół z romańskimi detalami z XIII w. Jest też piękna gotycka kaplica.
334
SPISKA SOBOTA
Zabytkowa dzielnica Popradu.
335
SKANSEN TABORU KOLEJOWEGO W CHABÓWCE
Znajduję się tutaj parowozy, lokomotywy elektryczne i spalinowe, wagony. Można zobaczyć również tabor specjalny taki jak żurawie czy pługi śnieżne. To jedna z ciekawszych ekspozycji tego typu w Polsce.
336
SKANSEN - MUZEUM WSI ORAWSKIEJ
Muzeum Wsi Orawskiej w Brestovej. Skansen jest zaliczany do najładniejszych muzeów architektury ludowej w Europie.
337
POCZĄTEK TRASY - BOCHNIA
338
ORAWICE - KĄPIELISKA TERMALNE
Na miejscu znajdują sie dwa kompleksy z basenami geotermalnymi.
339
MIEJSCE BIWAKOWE NAD KAMIENICĄ
340
LIPTOWSKI HRADOK
Ośrodek górnego Liptowa, punkt wyjścia do wschodniej i środkowej części Niżnych Tatr. Znajduje się tutaj gotycki zamek z renesansowym pałacem i kościółem z roku 1790.
341
KRYWAŃ - WIDOK
Widok na Krywań (2494m) górę, która jest symbolem Słowacji. Umieszczona w godle tego państwa, pełni ważną narodową rolę.
342
KONIEC TRASY - WIELICZKA
343
KĄPIELISKO TERMALNE POPRAD
Baseny kryte i otwarte z wodą termalną o temperaturze 28-36° C, wyposażone w hydromasaże, gejzery, natryski, łóżka wodne i inne atrakcje.
344
KĄPIELISKO TERMALNE LIPTOWSKI JAN
Całoroczne kąpielisko termalne - zasilane wodami mineralnymi wypływającymi z głębokości 1800 m.
345
HALIGOWSKIE SKAŁY
Chroniony obiekt przyrody na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Stanowi kompleks wapiennych skał i piargów. W skałach znajdują się liczne korytarze, wgłębienia i jaskinie.
346
DROGA 584
Ładna widokowo trasa 584 do Zuberca.
347
CZERWONY KLASZTOR
Miejscowość na Słowacji znana przede wszystkim z dawnego klasztoru Kartuzów i Kamedułów.W tym turystycznym miejscu znajduje się restauracja, bufety, sklepy z pamiątkami a także pole namiotowe. Nad Dunajcem jest przystań flisacka, z której przez Przełom Dunajca spływają tratwy.
348
CHOCHOŁÓW
Żyjący skansen budownictwa regionalnego.
1678
Wieliczka-Słowacja_1.png
Jezioro Czorsztyńskie
1679
Wieliczka-Słowacja_2.png
widok na Tatry - jeszcze z Polski :)
1680
Wieliczka-Słowacja_3.png
droga widokowa przez Brezovice
1681
Wieliczka-Słowacja_4.png
widok na zamek Spiski
1682
Wieliczka-Słowacja_5.png
zamek Spiski
1683
Wieliczka-Słowacja_6.png
kapliczka na wzgórzu - Spisz
1684
Wieliczka-Słowacja_tor_kajakowy_7.png
tor kajakowy w Wietrznicy koło Tylmanowej
1685
Wieliczka-Słowacja_tor_kajakowy_8.png
tor kajakowy w Wietrznicy koło Tylmanowej
1686
Wieliczka-Słowacja_tor_kajakowy_9.png
tor kajakowy w Wietrznicy koło Tylmanowej
1687
Wieliczka-Słowacja_6b.png
mini gejzerki wody mineralnej na terenie Spisza
Droga wolności - dookoła Tatr Spiskich doskonale nadaje się na całodzienną wycieczkę motocyklową. Droga ta wiedzie przez piękne tereny położone u podnóży Tatr Wysokich i Bielskich. Podróżując odwiedzamy turystyczne miejscowości podtatrzańskie: Łomnicę, Stary i Nowy Smokowiec, Szczyrbskie Jezioro. Na trasie można odwiedzić wiele ciekawych miejsc - dla każdego coś dobrego: zamki, kąpieliska termalne, skanseny i przepiękne miejsca widokowe.

To trasa, którą przejechałem wielokrotnie. Nie da się odwiedzić wszystkich miejsc, które zaznaczyłem na tej mapce, w ciągu jednego dnia. Można, więc pojechać na dłuższy weekend, albo wybrać te najbardziej interesujące. Dla każdego coś się tutaj znajdzie. Mnie najbardziej zachwycają piękne widoki, a droga wolności zawsze rozpieszcza, jeśli chodzi o te kwestie. Pierwotna droga pochodzi z 1590 roku, nazywano ją wtedy Drogą Zbójów (słynęła, bowiem z przemytu). Jej nowa nazwa została przyznana na cześć powstania CZSR. Droga Wolności rozpoczyna się od Łysej Polany, biegnie po południowej stronie Tatr do miejscowości Szczyrbskie Jezioro.

My wkraczamy na tę drogę tym razem w Starym Smokowcu. Jadąc ze Spiskiej Soboty drogą 534 - piękny widok jaki nam się ukazuje na Tatry daje przedsmak tego, co zobaczymy w następnej kolejności. Asfaltowa droga prowadzi przez podtatrzańskie miejscowości, wśród łąk i do 2004r pięknych lasów (potężny wiatr wyłamał drzewa na znacznej długości trasy). Pomimo smutnego wrażenia poruszania się po cmentarzysku drzew, dalej okolice urzekają swoim pięknem. Wycieczkę polecam szczególnie osobom, które kochają góry, ale z różnych powodów np. zdrowotnych czy kondycyjnych nie mogą ich odwiedzać pieszo. Bliskość Tatr jest tu szczególnie odczuwalna. Z drogi możemy przy ładnej pogodzie zobaczyć najwyższe szczyty: Łomnicę, Tępą, Kończystą a nawet Gerlach. Docieramy do malowniczego Szczerbskiego Jeziora i miejscowości o tej samej nazwie. Od tego miejsca do Liptowskiego Mikułaszu będziemy poruszać się Tatrzańską Drogą Młodości. To wybudowana przy dużym udziale studentów (stąd nazwa) droga o podobnych walorach jak opisana Droga Wolności. Po mniej więcej 50 kilometrach skręcamy w krętą drogę nr 584 w kierunku północnym. Docieramy przez Zuberec do Oravic. Nie opisałem tutaj wszystkich atrakcji, zainteresowanych konkretnymi, odsyłam do zaznaczonych przez mnie punktów, przy których zamieściłem krótkie notatki. Polecam tę trasę wszystkim zmotoryzowanym:)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Niski
Beskid Niski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Niskiego wydawnictwa Compass to mapa offline na urządzenia mobilne w skali 1:50 000 prezentująca obszar Beskidu Niskiego. Zasięg mapy obejmuje tereny od Krynicy-Zdrój i Grybowa na zachodzie po Komańczę i Szczawne na wschodzie oraz...

Mapa Tatrzański Park Narodowy
Tatrzański Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2'499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2'064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Na mapie...

Mapa Beskid Wyspowy
Beskid Wyspowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa w wersji elektronicznej, którą można otworzyć jako jeden z podkłądów offline w aplikacji mobilnej Traseo. Mapa wydawnictwa compass obejmuje zasięgiem Beskid Wyspowy oraz Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego. Od północy...

Wasza ocena: 4.5 (26 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Avar
16 marca 2014 Avar napisał:
Dobra trasa. Z W-wy Kawasaki ER-6f według trasy z drobnymi odskokami, szczególnie przy punktach widokowych. Planowany czas był 3 dni lecz słoneczna pogoda przedłużyła wyjazd do 4 dni ( szczególnie na Słowacji). Koszt dla 2 osób ok 900zł
Gregory
6 kwietnia 2011 Gregory napisał:
Witam wszystkich super traska! przeglądając ją zaskoczyły mnie 4 dziwaczne komentarze i to autorstwa tej samej osoby. jeszcze bardziej zdziwiło mnie gdy okazało się że te 4 komentarze to 100% aktywności "tutona" na Traseo (poza założeniem konta), a dodatkowo jak bzdurne się okazują. trasa przebiega bowiem drogami asfaltowymi, dociera nad Szczyrbskie Pleso gdzie jest zresztą dość spory parking i bez problemu tam motorem się dojedzie, a o wjeżdżaniu gdzieś choćby pod podnóże Łomnicy autor zdaje się nie pisał. w kwestii Tatr Spiskich to taka nazwa choć obecnie niezbyt popularna to występująca w literaturze - pierwszy z bzegu opis poniżej: "Tatry Spiskie. S. Część Tatr znajdująca się zasadniczo na terenie Spisza, a więc całe Tatry Bielskie łącznie z większą częścią Tatr Wysokich, ale potocznie (bez precyzowania ich zasięgu) nazwą Tatry Spiskie oznaczano Tatry Wysokie poza Tatrami Polskimi. Nazwa Tatry Spiskie (dawniej także Tatry Spizkie) była częsta w pol. literaturze od poł. XIX w. do II wojny świat., a później stała się rzadka". http://z-ne.pl/t,haslo,5077,tatry_spiskie.html O co chodzi w "Królewskim Takcie" (może 4-takcie?) to nie wiem, ani co przebiega koło domu autora komentarzy. W każdym razie ja osobiście trasę polecam - jako motocyklista który takich pomysłów na 1-2 dniowe wycieczki poszukuje i docenia tych którzy zechcą coś takiego przemierzyć, potem opisać, ślad wrzucić na Traseo. Brawo! i o więcej tras motocyklowych proszę :)
tuton
23 marca 2011 tuton napisał:
chm Łomica i Szczyrbskie Pleso? wiem że był goś co na Kasprowy Wierch wyjechał na Junaku. Zaznaczam przed wojną. Na Łomnice to trza giganta?
tuton
23 marca 2011 tuton napisał:
Jaak i nie widzę żeby ta trasa pokrywała się w najmiejszym stopniu z Królewskim Taktem nawet w procencie. gdzie Łysa Polana gdzie zalew. kto pozwala robić ludzi w konia
tuton
23 marca 2011 tuton napisał:
Trasa przebieega w koło tych tatr co opisałem. Zaś owy szlak to Trakt Królewski . Prebiega obok mojego domu i to nie jest Spisz
tuton
23 marca 2011 tuton napisał:
Z tego co wiem to nie istnieją Tatry Spiski. Są bielskie wysokie i zachodnie. jak znacie ich położenie chętnie odwiedzę.
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.