Drogą pod reglami

Dodano 6 maja 2012 przez Garmin
Drogą pod reglami
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

9022
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.6
 • Dystans: 58,9 km
 • Czas trwania: 5 h 30 min
 • Średnia prędkość: 10,68 km/h
 • Przewyższenie: 512,87 m
 • Suma podejść: 835,33 m
 • Suma zejść: 833,57 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Szklarska Poreba
63024
leśne potoki
63025
widok z Zakretu
63026
nieżne Kotły widok z trasy nr 5
63027
punkt widokowy na Zakręcie Śmierci
63028
widok naŚnieżne Kotły na trasie nr 5
63029
szutry
63030
Szklarska Por
63031
za mną Kopalnia Stanisław
63032
wyjazd z Sobieszowa
63033
początek trasy rowerowej nr 7
W górach jeszcze leży śnieg a w dolinach ciepło i aż się prosi na mały rowerowy wypadzie. Trasę zaczynam w Cieplicach i kieruję się w stronę Piechowic a potem Górzyńca. Trasa początkowo biegnie dość ruchliwymi drogami publicznymi , aby za Górzyńcem wjechać na ścieżkę rowerową oznaczoną numerem 7. Tutaj zaczyna się dobrej jakości droga szutrowa , niedostępna dla samochodów. Biegnie lasem często wzdłuż potoku. W taki upał miło jedzie się tą ścieżką , tym bardziej ,że przyroda pięknie budzi się do życia a jazdę umila świergot ptactwa. Droga leniwie pnie się do góry i jest odpowiednia nawet dla mnie wprawionych rowerzystów.
W kwietniu można tu odwiedzić Rezerwat „Krokusy w Górzyńcu”. Droga do niego odbija lekko w prawo i jest wyraźnie oznaczona. O tej porze roku jednak nie zapuszczam się do tego miejsca, krokusy już przekwitły.
Trasą nr 7 dojeżdżam do Rozdroża Izerskiego. To ważny węzeł szlaków pieszych i rowerowych. Zatrzymuję się tu na mały odpoczynek. W ciągu kilkunastu minut przybywa tu co najmniej kilkunastu rowerzystów . Część z nich także odpoczywa , potem ruszają na wiele rowerowych szlaków. Z miejsca tego rozciąga się piękny widok na Kopalnie Stanisław. Podjazd na kopalnię stanowi dobre wyzwanie. Tym razem sobie odpuszczam . Tym bardziej ,że byłem tam zimą na biegówkach / W Diabelskim Kanionie/
Ruszam Drogą Sudecką / 404/ w kierunku Szklarskiej Poręby. Przez około jednego kilometra jedzie się nowo położoną asfaltową drogą a potem już aż do Zakrętu Śmierci po asfaltowej choć nie równej drodze. Chwila postoju na punkcie widokowym nad Zakrętem Śmierci. Z góry piękny widok na prawie całe pasmo Karkonoszy. Widać Szrenicę , Śnieżne Kotły i Śnieżkę w oddali.
Dalej zjazd w kierunku Szklarskiej Poręby i przez centrum w kierunku dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.
W Szklarskiej Porębie dalej szutrową trasą rowerową nr 7 tzw. Drogą Pod Reglami.
To znane miejsce w tej części Karkonoszy , można tu spotkać wielu rowerzystów , biegaczy, a także spacerowiczów, rodziny z małymi dziećmi. Po około 30 minutach dojeżdżam do trasy rowerowej nr 5. Warto wjechać na ten szlak rowerowy. Droga pnie się dość ostro w górę , ale przed samym szczytem wspaniałe widoki na ośnieżone jeszcze Śnieżne Kotły. Droga co jakiś czas przecina czarny szlak turystyczny prowadzący w kierunku Schroniska Pod Łabskim szczytem.
Na tym odcinku trasy trudno spotkać rowerzystów, droga jest dość trudna.
Po osiągnięciu wzniesienia następuje zjazd w kierunku trasy nr 7 , którą jakieś 40 minut temu pozostawiłem . Jadę teraz w kierunku „Trzech Jaworów” a dalej wsi Jagniątków. Droga biegnie ostro w dół , ale nie należy się rozpędzać, po ostatnim remoncie tej drogi zostały wstawione betonowe „przepusty” które skutecznie utrudniają jazdę . Powiem szczerze ,ze takich konstrukcji jeszcze nie spotkałem.
Najechanie na taką przeszkodę może skończyć się upadkiem a na pewno uszkodzeniem dętki.
Trasa kończy się w miejscu gdzie kilka godzin temu wyjeżdżałem.
Polecam tą trasę ze względu na wspaniały krajobraz oraz możliwość obcowania z przyrodą .

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Karkonosze
Karkonosze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Karkonosze przedstawia najwyższe pasmo górskie Sudetów, znajdziemy na niej aktualny przebieg szlaków turystycznych wraz z orientaycjnym czasem przejścia, szczyty i atrakcje turystyczne. Mapę Karkonoszy zamykają czeskie Rokytnice nad Jizerou na...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.