Drewniane Mazowsze - trasa rowerowa nr 58

Dodano 30 października 2020 przez rysowanie
Drewniane Mazowsze - trasa rowerowa nr 58
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

192474
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 72,1 km
 • Przewyższenie: 87,42 m
 • Suma podejść: 130,28 m
 • Suma zejść: 128,59 m
 • Lokalizacja: Płock
1091764
Płock Trzepowo - kościół drewniany
Kościół p.w. Świętego Aleksego z 1740 r. Drewniany kościół konstrukcji zrębowej, pionowo oszalowany, wzmocniony lisicami. Wnętrze nakryte stropem płaskim. Ołtarz główny barokowy z ok. 1740 r. Ambona barokowa z ok. poł. XVIII w. Krucyfiks barokowy z przełomu XVII i XVIII w.

WIĘCEJ INFORMACJI:

http://www.drewnianemazowsze.pl/plock-trzepowo-kosciol/
1091765
Stare Proboszczewice - dzwonnica drewniana
Dzwonnica drewniana zbudowana w XX wieku, znajdująca się przy murowanym kościele pw. św. Floriana wzniesionym w latach 1868-1869 w stylu neogotyckim.
1091766
Bielsk - wiatrak koźlak
1091767
Zagroba - dzwonnica drewniana
Drewniana dzwonnica konstrukcji słupowej, pionowo oszalowana z początku XX w. Zbudowana na planie kwadratu, na podmurówce. Jednokondygnacyjna. W górnej części z każdej strony posiada po dwa owalne otwory głosowe, rozstawione szerzej bądź węziej. Nakryta jest blaszanym dachem namiotowym ze sterczyną z niewielkim metalowym krzyżem.
1091768
Świecieniec - kościół drewniany
Kościół pw. Św. Anastazego i Wincentego z 1824 r, przebudowany około 1900 r. Obecnie bezstylowy. Wnętrze nakryte stropem płaskim pokrytym polichromią z 1956 r. Jednoprzestrzenne, o ścianach przedłużonych rozczłonkowanych czterema żłobkowanymi pilastrami. Wyposażenie stanowią trzy XVII-wieczne barokowe ołtarze (główny i dwa boczne) oraz XVIII-wieczna chrzcielnica.

WIĘCEJ INFORMACJI:
http://www.drewnianemazowsze.pl/swiecieniec-kosciol/
1091769
Słupno - kościół drewniany
Kościoły
Słupno – kościół p.w. św. Marcina
by Paweł Mazurkiewicz

Słupno - kościół drewniany
Historia:
Kościół p.w. Świętego Marcina zbudowany w 1753 roku z fundacji proboszcza klasztoru norbertanek płockich, Mateusza Krzemińskiego. Trójnawowy kościół drewniany konstrukcji zrębowej, wzmocniony lisicami, pionowo oszalowany.

WIĘCEJ INFORMACJI:
http://www.drewnianemazowsze.pl/slupno-kosciol/
1091770
Wyspa na Wiśle
Wycieczka rowerowa poprowadzona w większości mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. Na trasie znajdują się dzwonnice i kościoły drewniane a także stary wiatrak w Bielsku.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.