Drewniane Mazowsze - trasa rowerowa nr 38

Dodano 30 października 2020 przez rysowanie
Drewniane Mazowsze - trasa rowerowa nr 38
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

192446
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1091417
Rybienko Leśne - kościół drewniany
Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski zbudowany w latach 1937-1938.

WIĘCEJ INFORMACJI:
http://www.drewnianemazowsze.pl/wyszkow-rybienko-lesne-kosciol/
1091418
Kamieńczyk - dzwonnica drewniana
Drewniana dzwonnica z 1885 r., konstrukcji słupowej, oszalowana. W dolnej części dwa okna, w górnej po trzy otwory głosowe z każdej strony. Nakryta blaszanym dachem namiotowym.
1091419
Muzeum Etnograficzno-Historyczne w Kamieńczyku
Znajdujące się przy Rynku Kościuszki pod nr 14 muzeum, powszechnie nazywane „Muzeum Flisactwa w Kamieńczyku”, prowadzone jest przez prawdziwego pasjonata lokalnej historii, założyciela, właściciela i zarazem kustosza muzeum – Henryka Słowikowskiego. Muzealne zbiory można podzielić na kilka działów: w jednym znajdują się rzeczy codziennego użytku domowego, narzędzia dawniej stosowane w gospodarstwach rolnych, artykuły rękodzieła ludowego, drugi dział to kolekcja zabytkowych motocykli, trzeci – przedmioty militarne, z niezwykle ciekawą kolekcją starych siodeł ułańskich.

https://mazowsze.szlaki.pttk.pl/280-pttk-mazowsze-muzeum-etnograficzne
1091420
Bug
1091421
Łochów - kościół drewniany
Kościół pw. św. Stanisława Kostki (ob. Miłosierdzia Bożego) zbudowany w 1932 r. w Wólce Dobryńskiej (gm Zalesie, pow bialski). Zbudowany staraniem księdza Franciszka Michalika. Projektantem był architekt p. Mazur. W 2010 roku przeniesiony na obecne miejsce i gruntownie odnowiony.

WIĘCEJ INFORMACJI:
http://www.drewnianemazowsze.pl/lochow-kosciol/
1091422
Baczki - dwór drewniany
Dwór drewniany z XVIII w.

WIĘCEJ INFORMACJI:
https://powiatwegrowski.pl/turystyka/katalog/zabytki/dwor-w-baczkach.562/
1091423
Baczki - murowany lamus dworski
XVII wieczny lamus. Legenda głosi, że w czasie prześladowań religijnych mieściła się w nim tajna kaplica ariańska, później loża masońska. Lamus z dworem miał być połączony tajemnym korytarzem, do którego wejście do dziś pozostaje zagadką. Dowodem jego istnienia jest pas ziemi, na którym nie rosną drzewa a krety nie robią kopców. Śladem obecności masonów we dworze jest pięcioramienna gwiazda umieszczona na żelaznym wejściu drzwi wejściowych. [za: powiatwegrowski.pl]
1091424
Baczki - nocleg we dworze
1091425
Paplin - dwór drewniany
Późnobarokowy dwór z połowy XVIII w. Na terenie posiadłości znajduje się także odrestaurowany spichlerz, w którym w przyszłości ma powstać muzeum regionalne. Dwór modrzewiowy obecnie jest własnością prywatną rodziny Toczyłowskich i można go zwiedzać po wcześniejszych ustaleniach, bądź też przenocować w jego wnętrzach.

WIĘCEJ INFORMACJI
https://www.facebook.com/epokowydworwpaplinie/
1091426
Paplin - kaplica dworska
1091427
Paplin - nocleg w dworze
1091805
Rybienko Leśne - drewniana zabudowa willowa
Wycieczka pozwalająca zobaczyć najpiękniejsze drewniane zabytki architektury dworskiej wschodniej części Mazowsza. Choć obiekty zabytkowe nie są na niej licznie reprezentowane, ich jakość powinna wynagrodzić długie pedałowanie. Szczególnie warto umówić się wcześniej za zwiedzanie dworu w Paplinie.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta