Drewniane Mazowsze - trasa rowerowa nr 32

Dodano 30 października 2020 przez rysowanie
Drewniane Mazowsze - trasa rowerowa nr 32
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

192439
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1091366
Myszyniec - kościół murowany
Bazylika Mniejsza w Myszyńcu. Neogotycki, pięcionawowy kościół z dwiema wieżami zbudowany w latach 1909-1922, nazywany jest „Katedrą Kurpiowską”. To jeden z największych kościołów na Mazowszu. Wystrój wnętrza nawiązuje do lokalnych tradycji.
1091367
Wach - Muzeum Kurpiowskie
Muzeum Kurpiowskie w Wachu jest prywatną placówką założoną w 2009 roku i prowadzoną przez Zdzisława i Laurę Bziukiewicz. Działa przy gospodarstwie agroturystycznym „U Bursztyna”, które mieści się w Wachu numer 14.

WIĘCEJ INFORMACJI:
http://www.muzeum.kurpie.com.pl/
1091368
Rezerwat Karaska
Torfowiskowy rezerwat przyrody, utworzony w 2001 r. Celem ochrony jest zachowanie torfowiska wysokiego z typowo wykształconą florą i fauną.
1091369
Brodowe Łąki - kościół drewniany
Kościół transeptowy pw. Św. Michała Archanioła w Brodowych Łąkach z 1884 roku. Obok drewniana dzwonnica i plebania z okresu budowy kościoła.

WIĘCEJ INFORMACJI:

http://www.drewnianemazowsze.pl/brodowe-laki-kosciol/

https://www.pokochajkurpie.eu/baza-turystyczna,5641,125

http://www.drewnianemazowsze.pl/brodowe-laki-dzwonnica/
1091370
Czarnotrzew - młyn drewniany
Młyn został zaprojektowany i wybudowany na drewnianych palach w 1923 roku przez mieszkańca Czarnotrzewia, znajduje się na prywatnej posesji (za: pokochajkurpie.pl)
1091371
Przystań - dwór drewniany
Drewniany dwór z 1928 roku, obecnie szkoła. Nawiązuje do architektury późnobarokowej. Obecnie pełni funkcję szkoły podstawowej, w sezonie letnim możliwość przenocowania.

WIĘCEJ INFORMACJI:
https://www.pokochajkurpie.eu/baza-turystyczna,5641,128
Druga część dwudniowej trasy po Kurpiowszczyźnie. Na trasie zobaczymy m.in. prywatne muzeum kurpiowskie w Wachu, kolejny transeptowy kościół z końca XIX wieku w Brodowych Łąkach a także piękny, XX wieczny dwór w Przystani. Po drodze warto chwilę czasu spędzić nad brzegiem rzeki Omulwi (najlepszy dostęp w Przystani bądź też w Białobrzegu).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta