Drewniane Mazowsze - trasa rowerowa nr 20

Dodano 14 listopada 2019 przez plik GPX
Drewniane Mazowsze - trasa rowerowa nr 20
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

162269
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 68,7 km
 • Przewyższenie: 94 m
 • Suma podejść: 240,7 m
 • Suma zejść: 230,45 m
 • Lokalizacja:
916915
Adamowizna
Dwa dwory drewniane - w jednym Izba Lekarska, drugi obecnie w rekonstrukcji
916916
Petrykozy
Dawny skansen Wojciecha Siemiona - dwa wiatraki, karczma i chałupa
916917
Lutkówka
Zespół sakralny - kościół i dzwonnica drewniane
916918
Lutkówka
Kaplica mariawicka
916919
Skuły
Zespół sakralny - drewniany kościół i dzwonnica
916920
Rembertów
Zespół sakralny - drewniany kościół i dzwonnica
916921
Zawodne
Dawny młyn wodny
916922
Kawęczyn
Gościniec Wiecha - prywatne gospodarstwo będące swoistym skansenem - znajdują się w nim dwa wiatraki, chałupa i galeria rzeźb. Dostępny jedynie dla grup zorganizowanych. Możliwy nocleg.
Dość długa trasa rowerowa łącząca Jaktorów (trasa Warszawa - Skierniewice) z Czachówkiem (trasa Warszawa - Radom). Na trasie zobaczymy szereg drewnianych zabytków w postaci zespołów sakralnych w Skułach, Lutkówce i Rembertowie pod Tarczynem, dworów w Adamowiźnie (jeden obecnie w trakcie rekonstrukcji), dawnego młynu wodnego w Zawodnem a także niewielkiego, opuszczonego obecnie skansenu w Petrykozach, gdzie znajdziemy dwa wiatraki koźlaki, karczmę oraz chałupę. Nieopodal trasy znajduje się także Gościniec Wiecha, w której rarytasem są dwa wiatraki - koźlak i holender, oba w doskonałym stanie. Niestety, Gościniec jest dostępny jedynie dla grup zorganizowanych, choć możliwy jest także nocleg (wtedy prawdopodobnie możliwe jest zwiedzenie terenu gospodarstwa).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Mapa Południowo-wschodnie okolice Warszawy
Południowo-wschodnie okolice Warszawy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Warszawy i okolic zamknięta jest przez: Zielonkę na północy, Warszawę na zachodzie, Garwolin na południu, Stoczek Łukowski na wschodzie. Jest to obszar znany ze swojego sanatoryjno-uzdrowiskowego charakteru, nadanego przez bogactwo sosnowych...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.