Diabelski Kanion na biegówkach.

Dodano 11 marca 2012 przez Garmin
Diabelski Kanion na biegówkach.
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

7418
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Narty biegowe i śladowe
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.9
 • Dystans: 19,8 km
 • Czas trwania: 4 h 19 min
 • Średnia prędkość: 4,57 km/h
 • Przewyższenie: 433,93 m
 • Suma podejść: 528,37 m
 • Suma zejść: 634,36 m
 • Data: 9 marca 2012
 • Lokalizacja: Szklarska Poręba
58986
wewnątzr chatki
58987
wiedziałem ,że kiedys będę pierwszy
58988
chatka Robaczka
58989
dalej w kierunku kopalni
58990
widok na Masyw śnieżki okolice kopalni
58991
na skraju diabelskiego...
58992
trasa w kierunku Kopalni Stanisałw
58993
na terenie kopalni
58994
i jeszce widok na śniezkę
58995
teren kopalni
58996
diabelski kanion 5
58997
widok na Masyw śnieżki
58998
diabelski kanion 4
58999
za mna chatka robaczka i wysoki Kamień
59000
diabelski kanion 2
59001
diabelski kanion 3
59002
diabelski kanion
59003
diabelski kanion 1
Po wczorajszym snieżno-deszczowym dniu dzisiejszy poranek zapowiadał piękny dzień. Ruszam więc ponownie w kierunku Jakuszyc.
W Jakuszycach rześki poranek, świeży śnieg leży na trasach i jest ciepło.
Wstępuję na chwile do sklepu z akcesoriami biegowymi z zamiarem zakupienia jakiegoś smaru do nart. Mam przeczucie ,że śnieg będzie się dziś lepił do nart. Sprzedawca daje m i wykład odnośnie smarowania nart biegowych i nie chce sprzedać smaru dopóki nie przyniosę mu nart. Wiem co mi powie , że narty trzeba nasmarować u niego….więc nie wracam już do sklepu, ruszam w trasę. Początkowo faktycznie śnieg się lekko klei do nart , ale z biegiem czasu nie jest tak źle, w końcu ma to być trening przed rowerowymi maratonami.
Droga jak poprzednio w kierunku Rozdroża Pod Cichą Równią a potem w kierunku Kopalni Stanisław. Co prawda nie wiedzie tu żadna ratrakowana trasa , ale turyści przecierają ten szlak .
Kopalnia "Stanisław" to najwyżej położony kamieniołom w Polsce. Przedmiotem eksploatacji była tu do niedawna niezwykle okazała żyła kwarcu, mająca kilkadziesiąt metrów grubości i kilka kilometrów długości. Posuwając się w trakcie prac górniczych "za żyłą", dokonano długiego na kilkaset metrów wcięcia w głąb skalnego masywu Izerskich Garbów. Powstało mocno wydłużone wyrobisko, istny kanion o stromych ścianach podzielonych tarasami, który warto zobaczyć. Wokół widać nagie skały, białe od wszechobecnego kwarcu. Z miejsca u wylotu kamieniołomu oraz z jego górnych partii rozciąga się panorama Gór Izerskich i Karkonoszy.
Widok na kanion oraz na okoliczne góry jest faktycznie nie do opisania.
Pogoda dopisuje więc i wrażenia pozostaną nie zapomniane.
Po tej uczcie dla oczu , ruszam dalej w kierunku Chatki Robaczka koło Szklarskiej Poręby. W tym celu wracam do ratrakowanej trasy i zgodnie z oznaczeniami poruszam się w kierunku Białej Doliny. Trasa jest przyjemna i tylko ostatni odcinek przy Chatce Robaczka , ze względu na stromy zjazd / oznaczenie na trasie- niebezpieczny zjazd/ może sprawić trochę problemu , ale większość narciarzy tutaj zjeżdża chociaż wielu co chwila się przewraca.
W chatce panuje iście rodzinna atmosfera, można się tutaj posilić. Ja wybieram kawę i domowe ciasto / 12 złotych / Podobno najlepsze jest orzechowe ciasto , ale to dopiero w weekend. Właściciel tłumaczy ,że często zdarzają się tu braki w dostawie prądu więc i problemy z pieczeniem.
Po krótkim odpoczynku ruszam w drogę powrotną do Jakuszyc. Jeszcze spojrzenie na Wysoki Kamień i w drogę.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Karkonosze
Karkonosze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Karkonosze przedstawia najwyższe pasmo górskie Sudetów, znajdziemy na niej zazaczone szlaki, wraz z orientaycjnym czasem przejścia, szczyty i atrakcje turystyczne. Mapę Karkonoszy zamykają czeskie Rokytnice nad Jizerou na zachodzie oraz Velka...

Mapa Góry Izerskie
Góry Izerskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Góry Izerskie" przedstawia duży obszar polskiej i czeskiej części tych gór. Granicę mapy na zachodzie wyznacza czeski Liberec, na północy Gryfów Śląski, a na wschodzie fragment Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Na mapie znajdują...

Mapa Karkonosze
Karkonosze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów i zarazem Czech rozciągające się na przestrzeni ok. 40 km (od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie do Przełęczy Lubawskiej na wschodzie). Karkonosze zajmują powierzchnię ok. 650 km², z...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
22 września 2012 boulinek11 napisał:
Bardzo przyjemna trasa, i ladny opis
Moja mapa 0