Dębki - Białogóra - Dębki

Dodano 13 października 2010 przez Garmin
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1151
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.7
 • Dystans: 17,2 km
 • Czas trwania: 1 h 42 min
 • Średnia prędkość: 10,13 km/h
 • Przewyższenie: 48,6 m
 • Suma podejść: 138,6 m
 • Suma zejść: 140 m
 • Data: 13 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Dębki
632
Parking w Dębkach
Parking w Dębkach
633
Rzeczka Piaśnica
Ujście rzeki Piaśnicy do Morza Bałtyckiego
634
Strażnica WOP
Dawna strażnica Wojsk Ochrony Pogranicza
635
Kościół w Białogórze
Kościół w Białogórze
636
Plaża naturystów
Plaża naturystów w Dębkach
2006
20100810275.png
Rzeka Piaśnica
2007
20100810276.png
Nieczynna strażnica WOP
2008
20100810277.png
Wyjście nr 29 Wierzchucino
2009
20100810278.png
Wyjście nr 31 Białogóra
2010
20100810283.png
Szlaban leśny
bardzo ciekawa, urozmaicona trasa. Rozpoczynamy z Dębek, gdzie parkujemy nasz automobil i albo bierzemy do ręki kilki do Nordic Walkingu, zabieramy buty biegowe, albo wsiadamy na rower. Ruszamy na zachód, przechodzimy przez rzeczkę Piaśnicę i wchodzimy do lasu, po czym kierujemy się leśną ścieżką w prawo i po przebyciu około 200 metrów skręcamy znów w prawo na schody. Wchodzimy nimi do góry i mijamy po prawej stronie nieczynną wieżę "Wojsk Ochrony Pogranicza", czyli niegdyś "WOP-u". Następnie kierujemy się w dół, w stronę plaży i skręcamy na drogę e lewo, która prowadzi nas wprost na plażę. Plażą kierujemy się dalej na zachód aż do wejścia numer "29 Wierzchucino", gdzie odbijamy w lewo i leśną ścieżką zataczamy łuk, prowadzący przez młodnik i lasy wydmowe. Dochodzimy znów do plaży, z której ponownie schodzimy, lecz tym razem wyjściem numer "31 Białogóra". Tam drogą prowadzącą równolegle do plaży kierujemy się w stronę Białogóry, popularnej miejscowości turystycznej. Ścieżka wychodzi na asfaltowy deptak, którym zmierzamy na południe, by po około jednym kilometrze skręcić w lewo na czerwony szlak, wiodący przez rezerwat przyrody i piękne nadmorskie lasy. Kierujemy się cały czas czerwonym szlakiem, dochodząc w pewnym momencie do rozwidlenia, gdzie znajduje się leśny paśnik i szlaban. Tu skręcamy w lewo wprost na plażę, pokonując wydmowe wzniesienie. Będąc na plaży zmierzamy na wschód wprost do Dębek, skąd zaczęliśmy wycieczkę.
Trasa ta liczy około 16km i jest bardzo atrakcyjna turystycznie. W każdej chwili można się zatrzymać, spocząć lub skorzystać z wielu miejsc przeznaczonych do biwakowania. Pokonujemy plażę, nadmorski las, pasmo wydm, oraz rezerwat przyrody.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Wasza ocena: 3.9 (10 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
18 grudnia 2012 boulinek11 napisał:
Wycieczka z sierpnia, a wg zdjec wyglada jakby to byla koncowka pazdziernika
rewelator
8 maja 2011 rewelator napisał:
witam! Czy mógłbym wykorzystać ślad gpx do narysowania trasy w http://www.openstreetmap.org ? Z góry dziękuję
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.