Dabrowa - Pogoria III - Pogoria IV - Będzin - Dąbrowa

Dodano 17 sierpnia 2014 przez plik GPX
Dabrowa - Pogoria III - Pogoria IV - Będzin - Dąbrowa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

47700
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.4
 • Dystans: 35,6 km
 • Czas trwania: 2 h 50 min
 • Średnia prędkość: 12,51 km/h
 • Przewyższenie: 49 m
 • Suma podejść: 1 057 m
 • Suma zejść: 1 073 m
 • Data: 17 sierpnia 2014
 • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
279534
Zamek Będzin
Historia fortyfikacji w Będzinie sięga IX wieku. Już wtedy na Górze Zamkowej wzniesiono gród, prawdopodobnie należący do plemienia Wiślan.W 2 połowie XIII wieku, prawdopodobnie za panowania Bolesława Wstydliwego, w obrębie grodu wzniesiono kamienny stołp – wieżę, istniejącą do dziś. Do niej Kazimierz Wielki w latach 40. XIV stulecia dobudował zamek.
279536
Czarna Przemsza
Rzeka o długości 63,3 km.Źródła rzeki znajdują się na wysokości 385 m n.p.m. w Bzowie, dzielnicy Zawiercia, na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.Nie jest zbyt czysta ale z roku na rok jej stan się poprawia.
279553
Plaża głowna i molo
Duża plaża miejska , ciekawe duże molo , gastronomia , trasa rowerowo-biegowo-rolkowa ,wypożyczalnia kajaków , rowerów oraz rowerków wodnych to jedne z atrakcji jakie oferuje zalew Pogoria III.
279556
Malownicze Zatoczki
Malownicze zatoczki dla rybaków i zakochanych :)
279557
Czarny szlak rowerowy
Jazda po leśnych ostępach też ma swój urok
279558
Pogoria IV
Widok na wysepkę .
Trasa dla całej rodzinki .Biegnie przez zalew Pogoria III gdzie poruszamy się asfaltową ścieżką rowerową która biegnie dookoła całego zbiornika , dalej przecinamy nieczynną linię kolejową i lądujemy na Pogorii IV która jest zbiornikiem retencyjnym i oficjalnie nie można się tu kąpać ( tak wynika ze znaków ) ale za to można poczuć wiatr we włosach i szum fal i popływać na skuterach wodnych czy żaglówkach.Tu również biegnie asfaltowa ścieżka rowerowo-rolkowa ale nie na całej długości zbiornika.Chcąc go objechać dookoła trzeba skorzystać z dróg miejskich lub tak jak ja wskoczyć na przebiegający tędy czarny szlak rowerowy i troszkę popedałować po leśnych ścieżkach gdzie można powdychać zapachy lasu.Następnie wracamy przez Pogorię III i odbijamy na park Zielona i przy Dąbrowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji wskakujemy znowu na czarny szlak i udajemy się wzdłuż Czarnej Przemszy na Zamek w Będzinie a stąd już prosta droga do domciu na obiad.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
jedrula77
16 września 2014 jedrula77 napisał:
Ciekawa trasa
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.