Czersk_Fojutowo_Krojanty

Dodano 23 kwietnia 2022 przez plik GPX
Czersk_Fojutowo_Krojanty
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

244851
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower turystyczny
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 4.2
 • Dystans: 78,3 km
 • Czas trwania: 6 h 42 min
 • Średnia prędkość: 11,69 km/h
 • Przewyższenie: 74,2 m
 • Suma podejść: 502,4 m
 • Suma zejść: 486,4 m
 • Data: 23 kwietnia 2022
 • Lokalizacja: Czersk
1390481
Cmentarz żołnierzy Radzieckich
1390482
Cmentarz jeńców 1914-1919
1390483
Akwedukt
1390484
Gród
1390485
Płyta pamiątkowa
1390486
Szarża
1390487
Zapora
Kolejna nasza wyprawa za nami. Wymyśliliśmy nazwę „Wyprawa Dwóch Wojen”, ale jednak po drodze okazało się że atrakcje, które zobaczyliśmy obejmują trochę większy zakres historyczny niż 1914-1945r. Po kolei: przy rogatkach Czerska odwiedziliśmy cmentarz 1196 żołnierzy Armii Radzieckiej. Trzy kilometry na południe w głębokim lesie zwiedziliśmy kolejny cmentarz tym razem jeńców wojennych obozu z lat 1914-1919. Po krótkiej zadumie ruszyliśmy w kierunku miejscowości Fojutowo, tym razem zwiedzić dzieło architektury hydrotechnicznej największy akwedukt w Polsce. Bezkolizyjne skrzyżowanie dwóch cieków wodnych: naturalnego – Czerskiej Strugi i sztucznego – Wielkiego Kanału Brdy. Różnica poziomów tafli wody to 11metrów. Czas nas gonił ruszyliśmy w kierunku kolejnej atrakcji do Grodu Raciąż. Jest to mniejsza wersja Biskupina. Było to owalne grodzisko z XII wieku. Po krótkim odpoczynku, pojechaliśmy przez lasu którego już nie ma. Skala zniszczeń jakich dokonało tornado w 2017 roku zrobiła na nas przygnębiające wrażenie. Tablica upamiętniająca śmierć dwóch dziewczynek lat 13, 14 jeszcze bardziej dała nam do zrozumienia że z żywiołem nie ma żartów. Po przebiciu się przez resztki wiatrołomów dojechaliśmy do miejscowości Krojanty. Tam obejrzeliśmy dwa miejsca upamiętnienia szarży Polskich Ułanów na zmotoryzowane wojska Niemieckie. Następnie ruszyliśmy w kierunku Zapory Mylof. sztuczny zbiornik wodny na rzece Brdzie Został utworzony w roku 1848 (najstarszy sztuczny zbiornik wodny na terenie Polski, stworzony do celów gospodarczych). Cała trasa dość trudna, piaszczysta, liczne pozostałości po wiatrołomach. Wszyscy zmęczeni. ale zadowoleni gotowi na kolejne wyprawy.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na...

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.