Bytom - Siemianowice Śląskie

Dodano 17 marca 2016 przez plik GPX
Bytom - Siemianowice Śląskie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

74125
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower turystyczny
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  5.1
  • Dystans: 41,3 km
  • Czas trwania: 3 h 24 min
  • Średnia prędkość: 12,14 km/h
  • Przewyższenie: 67 m
  • Suma podejść: 1 050,7 m
  • Suma zejść: 1 028,6 m
  • Data: 29 marca 2015
  • Lokalizacja: Bytom
425413
Zabie Doły
425414
szyb Michał
425415
Zespół pałacowy Donnersmarcków
425416
Staw Rzęsa
425417
Pole golfowe
425418
cmentarz żołnierzy niemieckich
425419
bunkier
Punkt oporu Dąbrówka
425420
bunkier - koszary
Punkt oporu Dąbrówka
425421
Bunkier
Tradytor artyleryjski Punkt oporu Dąbrówka
425422
Bytomski lew
ciągle śpi
425423
bytomski rynek
425424
Park Kachla
425425
Pałac Tiele-Wincklerów
a właściwie jego ruina
425426
Park Ludowy
z platanem -pomnikiem przyrody
425427
platan Jana III Sobieskiego
425428
Stacja Bytom Bobrek
425429
Elektrociepłownia Szombierki
425434
Parowozowania kolei wąskotorowej
Z perspektywy szyb samochodowych Siemianowice jakoś nie wydawały mi się miastem godnym zwiedzenia, ale kilka ciekawych miejsc zarówno po drodze jak i w samym mieście skusiło mnie do podążenia w tym kierunku. I nie zawiodłem się. Z Miechowic ruszam na południe, po chwili mijam pozostałości po pałacu Tiele-Wincklerów, dalej przez Park Ludowy (założony zresztą przez wcześniej wspomnianych) i DK94 zmierzam w kierunku dzielnicy Karb . Skręcam w prawo w ul. Konstytucji i za wiaduktem kolejowym w lewo. Jadę wzdłuż torów i kolejno po lewej mijam stację kolejową Bytom Bobrek i Elektrociepłownię Szombierki. Przejeżdżam wiaduktem na druga stronę torów, po lewej stronie widoczna parowozownia kolei wąskotorowej, ja skręcam w prawo i przez centrum Bytomia zmierzam w kierunku Żabich Dołów - ostoi ptactwa różnej maści i rodzaju (129 gatunków). Groblą pomiędzy stawami dojeżdżam do ul. Głównej i skręcam w lewo zmierzając już w stronę Siemianowic. Pierwszy przystanek w Siemianowicach przy odrestaurowanym szybie Michał, dalej przez Park Górnik z ciekawym Pałacem Rheinbabenów i Domem leśnika i ogrodnika zmierzam w kierunku Parku Miejskiego i pałacu Donnersmarcków. Budynek pałacu niestety w opłakanym stanie, chociaż niby w ciągłym remoncie i ma być wizytówką miasta a wygląda jak ruina do rozbiórki. Z parku zmierzam w kierunku stawu Rzęsa - fajny rekreacyjny teren ładnie urządzony, sporo wędkarzy, miejsce na grilla i tylko odgłosy strzałów z pobliskiej strzelnicy zakłócają spokój. Dalej pomiędzy lasem zwanym "Bażantarnią" a polem golfowym (pomimo, że pogoda nie najlepsza sporo amatorów wbijania piłki do dołka śmiga z wózkami po murawie) docieram do cmentarza żołnierzy niemieckich z czasów II wojny światowej. Zważywszy na historyczny aspekt ich śmierci, trudno powiedzieć że żal ścisnął mi serce, niemniej jednak niech spoczywają w pokoju. Dalej wzdłuż cmentarza dojeżdżam do DK 94 i skręcam w lewo w kierunku Bytomia. Nie omieszkam również zboczyć z kursu aby obejrzeć obiekty umocnień Obszaru Warownego Śląsk - tym razem punkt oporu "Dąbrówka". Wracam z powrotem na DK94, w centrum Bytomia skrót przez rynek (lew ciągle śpi), obrzeżem parku miejskiego i znowu DK94 wracam do Miechowic.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta