Błękitny do Sianowa - Szlak Niebieski Rowerowy (Gdańsk Osowa - Sianowo)

Dodano 28 czerwca 2015 przez Garmin
Błękitny do Sianowa - Szlak Niebieski Rowerowy (Gdańsk Osowa - Sianowo)
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

62683
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  5.1
  • Dystans: 36,2 km
  • Czas trwania: 3 h 23 min
  • Średnia prędkość: 10,66 km/h
  • Przewyższenie: 98,53 m
  • Suma podejść: 618,61 m
  • Suma zejść: 631,1 m
  • Data: 28 czerwca 2015
349229
P628003191
349230
P628003095
349231
P6280020
349232
P6280033
349233
P628002473
349234
P6280019
349235
P6280022
752745
Szlak idzie przez prywatną posesję
752746
Uwaga - Prywatna posesja
Szlak poprowadzono przez prywatną posesję, którą można albo objechać przez Chwaszczyno albo "z narażeniem" próbować przejechać wg. pierwotnego śladu twórcy szlaku.
Szlak wytyczono wiosną 2007 roku z inicjatywy władz samorządowych gmin Żukowo, Przodkowo i Kartuzy. Łączy on stację kolejową w Gdańsku-Osowej z Sianowem i liczy 34 km. Przez teren gminy Żukowo przechodzi początkowy odcinek szlaku między wspomnianą już Osową a Warzenkiem. Dalej trasa wiedzie przez Tokary, Tokarskie Pnie, Kawle, Trzy Rzeki, Rąb, Pomieczyno, Hejtus i Kolonię do Sianowa, gdzie łączy się w Sianowie z szlakiem czerwonym. Przebieg szlaku: Gdańsk Osowa Dworzec PKP (łatwa komunikacja z Trójmiastem) - Chwaszczyno - Tuchomek (przy jeziorze Tuchomskim) - Warzenko - Tokary (pole golfowe) - Kawle Dolne. Trzy Rzeki (miejsce wykopalisk wpisane do rejestru zabytków woj. Pomorskiego, stanowisko archeologiczne zostało oszacowane na wczesną epokę żelaza) - Pomieczyno (zabytkowy kościół, jedna z niewielu zachowanych świątyń drewnianych, pomnik Ofiar Marszu Śmierci) - Hejtus (jeziorka torfowe, siedlisko żurawi) - Sianowo Kolonia-Głusino- Sianowo (Sanktuarium). Trasa szlaku przebiega w różnorodnym krajobrazie (jeziora, lasy, uroczyska- jeziorka, torfowe, zróżnicowane ukształtowanie terenu). Szlak może być wykorzystany całorocznie, dzięki temu wydłuży się okres korzystania z niego. Wiosna, lato, jesień -turystyka rowerowa; zimą- narty biegowe, kuligi. Zaletą jest również to, że szlak może być wykorzystany przez szeroką grupę turystów, ponieważ trasa po której przebiega jest w dobrym stanie(głównie drogi bite gminne). Jest to szlak przeznaczony do turystyki pieszej i rowerowej.
Wasza ocena: 4.2 (5 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
witriol
19 czerwca 2018 witriol napisał:
Stan na czerwiec 2018: szlak oznakowany słabo, farba z oznaczeniem znaku znajduje się często na drzewach i nierzadko odpada albo po prostu znak zarasta. Poza tym BŁĄD w oznaczeniu szlaku na mapie: jadąc w Osowej ulicą Sobiesława mapa kieruje nas w lewo w ulicę Żwirową: otóż na początku tej ulicy czy raczej ścieżki jest znak zakazu wjazdu i informacja, że to teren prywatny, co potwierdziła pani z przylegającego do tejże dróżki gospodarstwa, także aby kontynuować trasę, należy jechać dalej ulicą Mickiewicza (przedłużenie Sobiesława), i dalej w lewo w ul. Wąską, znowu w lewo drogą nr 20 i w prawo w ul. Tuchomską. Co do trasy w Tokarach: omijamy rondo i jedziemy maksymalnie w prawo, dróżką najgorszej jakości; z prawej mamy gospodarstwo i dalej - pole golfowe, po lewej - całkiem przyjemne widoki. Z ciekawych rzeczy na trasie - poza kościołami w Pomieszynie i Sianowie: 1. stary cmentarz ewangelicki w Kolonii (oznaczony na mapie), groby niestety w dużej mierze zaniedbane, ale przynajmniej jest oznakowany i ogrodzony płotem, poza tym piękne kwiaty rosną (np. lilie). 2. torfowisko wysokie w Tuchomiu (przylega trochę do ulicy Gdyńskiej). oraz kilka charakterystycznych dla tych krain murowanych, wysokich kapliczek przydrożnych. Ze spraw technicznych: spore fragmenty zapiaszczone, więc przy zjazdach trzeba uważać z prędkością. Ogólnie: polecałbym na ładną pogodę.
daal
26 sierpnia 2016 daal napisał:
Trasa bardzo słabo oznakowana jest szlak, a tak naprawdę go nie ma. Widoki piękne dojechałem do Tokar a potem szukaj wiatru w polu. Nie polecam!!
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta