Błękitny do Sianowa - Szlak Niebieski Rowerowy (Gdańsk Osowa - Sianowo)

Dodano 28 czerwca 2015 przez Garmin
Błękitny do Sianowa - Szlak Niebieski Rowerowy (Gdańsk Osowa - Sianowo)
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

62683
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.9
 • Dystans: 36,2 km
 • Czas trwania: 3 h 23 min
 • Średnia prędkość: 10,66 km/h
 • Przewyższenie: 98,53 m
 • Suma podejść: 618,61 m
 • Suma zejść: 631,1 m
 • Data: 28 czerwca 2015
 • Lokalizacja:
349229
P628003191
349230
P628003095
349231
P6280020
349232
P6280033
349233
P628002473
349234
P6280019
349235
P6280022
752745
Szlak idzie przez prywatną posesję
752746
Uwaga - Prywatna posesja
Szlak poprowadzono przez prywatną posesję, którą można albo objechać przez Chwaszczyno albo "z narażeniem" próbować przejechać wg. pierwotnego śladu twórcy szlaku.
Szlak wytyczono wiosną 2007 roku z inicjatywy władz samorządowych gmin Żukowo, Przodkowo i Kartuzy. Łączy on stację kolejową w Gdańsku-Osowej z Sianowem i liczy 34 km. Przez teren gminy Żukowo przechodzi początkowy odcinek szlaku między wspomnianą już Osową a Warzenkiem. Dalej trasa wiedzie przez Tokary, Tokarskie Pnie, Kawle, Trzy Rzeki, Rąb, Pomieczyno, Hejtus i Kolonię do Sianowa, gdzie łączy się w Sianowie z szlakiem czerwonym. Przebieg szlaku: Gdańsk Osowa Dworzec PKP (łatwa komunikacja z Trójmiastem) - Chwaszczyno - Tuchomek (przy jeziorze Tuchomskim) - Warzenko - Tokary (pole golfowe) - Kawle Dolne. Trzy Rzeki (miejsce wykopalisk wpisane do rejestru zabytków woj. Pomorskiego, stanowisko archeologiczne zostało oszacowane na wczesną epokę żelaza) - Pomieczyno (zabytkowy kościół, jedna z niewielu zachowanych świątyń drewnianych, pomnik Ofiar Marszu Śmierci) - Hejtus (jeziorka torfowe, siedlisko żurawi) - Sianowo Kolonia-Głusino- Sianowo (Sanktuarium). Trasa szlaku przebiega w różnorodnym krajobrazie (jeziora, lasy, uroczyska- jeziorka, torfowe, zróżnicowane ukształtowanie terenu). Szlak może być wykorzystany całorocznie, dzięki temu wydłuży się okres korzystania z niego. Wiosna, lato, jesień -turystyka rowerowa; zimą- narty biegowe, kuligi. Zaletą jest również to, że szlak może być wykorzystany przez szeroką grupę turystów, ponieważ trasa po której przebiega jest w dobrym stanie(głównie drogi bite gminne). Jest to szlak przeznaczony do turystyki pieszej i rowerowej.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Gdańsk. Plan miasta
Gdańsk. Plan miasta - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Na planie zaznaczono wszystkie aktualne ulice, kina, teatry, ośrodki kultury, urzędy, stacje benzynowe, noclegi, restauracje, układ komunikacji. Oprócz spisu ulic są tu ważniejsze informacje dotyczące Gdańska oraz opis ciekawych miejsc.

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

Wasza ocena: 4.0 (4 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
witriol
19 czerwca 2018 witriol napisał:
Stan na czerwiec 2018: szlak oznakowany słabo, farba z oznaczeniem znaku znajduje się często na drzewach i nierzadko odpada albo po prostu znak zarasta. Poza tym BŁĄD w oznaczeniu szlaku na mapie: jadąc w Osowej ulicą Sobiesława mapa kieruje nas w lewo w ulicę Żwirową: otóż na początku tej ulicy czy raczej ścieżki jest znak zakazu wjazdu i informacja, że to teren prywatny, co potwierdziła pani z przylegającego do tejże dróżki gospodarstwa, także aby kontynuować trasę, należy jechać dalej ulicą Mickiewicza (przedłużenie Sobiesława), i dalej w lewo w ul. Wąską, znowu w lewo drogą nr 20 i w prawo w ul. Tuchomską. Co do trasy w Tokarach: omijamy rondo i jedziemy maksymalnie w prawo, dróżką najgorszej jakości; z prawej mamy gospodarstwo i dalej - pole golfowe, po lewej - całkiem przyjemne widoki. Z ciekawych rzeczy na trasie - poza kościołami w Pomieszynie i Sianowie: 1. stary cmentarz ewangelicki w Kolonii (oznaczony na mapie), groby niestety w dużej mierze zaniedbane, ale przynajmniej jest oznakowany i ogrodzony płotem, poza tym piękne kwiaty rosną (np. lilie). 2. torfowisko wysokie w Tuchomiu (przylega trochę do ulicy Gdyńskiej). oraz kilka charakterystycznych dla tych krain murowanych, wysokich kapliczek przydrożnych. Ze spraw technicznych: spore fragmenty zapiaszczone, więc przy zjazdach trzeba uważać z prędkością. Ogólnie: polecałbym na ładną pogodę.
daal
26 sierpnia 2016 daal napisał:
Trasa bardzo słabo oznakowana jest szlak, a tak naprawdę go nie ma. Widoki piękne dojechałem do Tokar a potem szukaj wiatru w polu. Nie polecam!!
Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0