Biegiem po oliwskich lasach

Dodano 27 marca 2017 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

94534
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.8
 • Dystans: 11,8 km
 • Przewyższenie: 99,6 m
 • Suma podejść: 171,4 m
 • Suma zejść: 175,37 m
 • Data: 21 marca 2017
 • Lokalizacja: Gdańsk
http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,152166,20001055,biegiem-po-oliwskich-lasach-biegiem-do-zwiedzania.html

Jako, że najlepszym miejscem do biegania w mojej ocenie są tereny leśne, zaproponuję malowniczą trasę, która wiedzie przez leśne ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Trasa o tyle jest ciekawa, że oprócz mocnego treningu, można biegnąc po niej coś przy okazji ciekawego zobaczyć.

A więc startujemy. Początek trasy znajduje się na końcu ulicy Wiolinowej, czyli na terenie Złotej Karczmy. Za szlabanem skręcamy w prawo i kierujemy się trasą szutrową w kierunku leśnej drogi, która nazywa się "Kleszcz droga". Następnie na skrzyżowaniu nie skręcamy w lewo w kierunku Doliny Radości tylko biegniemy prosto i od tego momentu biegniemy po historycznej drodze, która nazywa się "Szwedzka Grobla". Trasa ta prowadzi nas w kierunku Starej Oliwy. Nazwa tej starej drogi wywodzi się z XVII wieku, kiedy to w 1626 oddziały szwedzkie, dowodzone przez marszałka polnego Hermanna Wrangla, przeszły nią do Oliwy, gdzie następnie zdobyły, ograbiły i spaliły Katedrę Oliwską i klasztor.

Biegnąc w dół po drodze mijamy przepiękny punkt widokowy zwany "Małymi Bieszczadami". Po zbiegnięciu w dół przecinamy ulicę Bytowską (po lewej znajduje się Hotel "Dwór Oliwski"). Jeśli w tym momencie czujemy się zmęczeni (mamy już ok. 5km w nogach) możemy odpocząć i zwiedzić pobliską Kuźnie Wodną. Jeśli mamy siły biegniemy dalej prosto przebiegając przez przepiękną polanę po "Drodze Marnych Mostów". Znajduje się tu kamień z tabliczką informacyjną ustawiony przez Nadleśnictwo Gdańsk. Następnie zaczyna się bardzo ciężki podbieg, który prowadzi "Glinistą Drogą" w kierunku Owczarni. Podbieg jest o tyle ciekawy, że biegnąc w górę pokonujemy liczne zakręty i trochę przypomina to górską serpentynę. Po wbiegnięciu na samą górę, biegniemy chwilą po płaskim, a po dobiegnięciu do skrzyżowania skręcamy w lewo i kierujemy się w dół biegnąc po "Węglowej Drodze", gdzie również znajduje się kamień z tabliczką informacyjną. Droga ta kieruje się w kierunku Doliny Radości, do której my nie dobiegamy, ponieważ po przebiegnięciu ok. 1,5km skracamy w prawo i żółtym szlakiem kierujemy się ponownie w górę w kierunku Złotej Karczmy. Po drodze czekają na nas ponownie ciężkie podbiegi i zbiegi i skok przez Potok Oliwski. Cała trasa jest wymagająca, liczy ok. 11km, ale jej przebiegnięcie daje dużo satysfakcji.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

Mapa Gdańsk. Plan miasta
Gdańsk. Plan miasta - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Na planie zaznaczono wszystkie aktualne ulice, kina, teatry, ośrodki kultury, urzędy, stacje benzynowe, noclegi, restauracje, układ komunikacji. Oprócz spisu ulic są tu ważniejsze informacje dotyczące Gdańska oraz opis ciekawych miejsc.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0