Białe szaleństwo w Kunčicach

Dodano 14 stycznia 2012 przez plik GPX
Białe szaleństwo w Kunčicach
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

6785
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

55901
NA STOKU
55902
stok 2
55903
NA STOKU 1
55904
DROGA NA STOK
55905
DSC05352
55906
ZIMA
55907
DSC05349
55908
DSC05351
o miał być mały wypad na narty do pobliskiej stacji narciarskiej w Kamienicy.
Jak zaczną się ferie zimowe to trudno będzie się dostać na wyciągi. Ruszyłem więc ze Stronia Śląskiego w kierunku Bolesławowa a potem w prawo do Kamienicy. W zeszłym roku ten odcinek drogi został poszerzony więc dojazd nie stanowi problemu. Dojeżdżam do wyciągów, okazuje się , że wszystko stoi, nie ma narciarzy.
No cóż internet kłamie , a myślałem , że tylko telewizja. A tak poważnie , po prostu poza pełnym sezonem po prostu trzeba dzwonić i pytać.
Ruszam więc dalej. Przychodzi mi do głowy wypad do czeskich Kuncic. To jakieś 20 km w
kierunku Starego Mesta. Ruszam więc w kierunku byłego przejścia granicznego na przełęczy Płoszczyna. Z każdym kilometrem ilość śniegu wzrasta. Na samym przejściu są zwały śniegu. Po polskiej stronie droga dość słabo odśnieżona, po czeskiej jest znacznie lepiej. Dojeżdżam do Kuncic. Wyciągi czynne , mało ludzi. Kupuje karnet na 2 godziny , 180 koron. Można też zapłacić złotówkami, czasami przeliczają tam złotówkę lepiej niż w kantorze. Trzeba pamiętać ,że czas „jazdy” liczy się od momentu wykupienia karnetu , a nie od przejścia przez bramkę wyciągu. Warto więc być już gotowym i od kasy prosto na orczyk. Na terenie Kuncic są 4 wyciagi , jeden dla początkujących dzieci. Trzy orczyki dla pozostałych. Pierwszy dość wolny , stok łagodny o małym , ale zróżnicowanym nachyleniu. Drugi kilkaset metrów obok , szybszy , zdecydowanie bardziej stromy.
Te dwa wyciągi / i ten mały dla dzieci/ są czynne. Trzeci najszybszy i na stoku zdecydowanie stromym , jest nie czynny , jest zbyt mało sniegu.
Dwie godziny jazdy w zdecydowanie zróżnicowanej pogodzie jest wystarczające.
Bolą mnie uda , było więc wystarczająco.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Mapa Śnieżnik i Międzygórze
Śnieżnik i Międzygórze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Masywu Śnieżnika. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych,...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
9 marca 2013 boulinek11 napisał:
Ciekawe zdjeca, ale chyba by lepie jwyszly bez filtra.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.