Białe szaleństwo na Czarnej Górze

Dodano 22 stycznia 2012 przez plik GPX
Białe szaleństwo na Czarnej Górze
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

6859
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

56179
kanapa H1
56180
widok stoku z wyciągu
56181
karczma przy parkingu
56182
jeden ze stoków
56183
troche oblodziło
56184
wyciąg orczykowy dla początkujących
56185
DSC05324
56186
DSC05326
56187
H1
Każdy kto lubi jazdę na nartach i pojawił się w Kotlinie Kłodzkiej, musi wcześniej czy później trafić do Stacji Narciarskiej w Czarnej Górze. Tak naprawdę stacja mieści się w miejscowości Sienna koło Stronia Ślaskiego, ale od nazwy najwyższego szczytu Czarnej Góry /1205 m/, na który to szczyt wjeżdża kolej linowa, przyjęła się taka nazwa i w zasadzie nie ma o czym dyskutować.
Jak niektórzy twierdzą, jest to największy ośrodek narciarski w okolicy.
Nie wchodząc w spory, stwierdzić należy, że faktycznie dysponuje największą ilością wyciągów orczykowych i kanapowych. Brakuje może podgrzewanej kanapy, takiej jak ma Zieleniec. Oprócz tego stoki narciarskie są zróżnicowane, dostosowane do umiejętności każdego narciarza.
Poza tym na terenie ośrodka znajduje się bezpłatny parking na co najmniej kilkaset aut, dobrze rozbudowana sieć restauracji, kawiarni i miejsc, gdzie można odpocząć.
Bilety/karnety nie należą do najtańszych, ale o ile nie trafi się na potężne kolejki narciarzy, za tę cenę można faktycznie doskonale „poszusować”.
więcej informacji http://czarnagora.pl.

Ze Stronia Śląskiego do Siennej jest około 8 km i prowadzi tam dobrze utrzymana w okresie zimowym droga. Właściwie już od Kłodzka można spotkać tablice informujące o kierunku jazdy, ponadto zwykle w tym kierunku podąża sznur samochodów.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góry Złote
Góry Złote - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Góry Złote" zawiera przebieg tras turystycznych pieszych i rowerowych, aktualizowany w terenie. Mapa obejmuje swym zasięgiem obszar od Paczkowa do Jeseníka (na osi płn. - płd.) oraz od Oldrzychowic Kłodzkich do Jarnołtowa (na...

Mapa Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Krowiarki
Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Krowiarki - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Bialskich oraz Krowiarek, z najwyższym szczytem Ziemi Kłodzkiej - Śnieżnikiem i Ośrodkiem Narciarskim Czarna Góra. Znajdują się tu takie atrakcje jak Wodospad Wilczki i Jaskinia Niedźwiedzia. Na mapie zaznaczono...

Mapa Ziemia Nyska
Ziemia Nyska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Ziemi Nyskiej obejmuje miasto Nysa wraz z sąsiednimi gminami. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych, łącznie z kilometrażem, co pozwala...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Stronie Śląskie

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Przełęcz Staromorawska | Autor zdjęcia: januszek_44
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0