All inclusive inaczej : rowerem przez morze z Rijeki po Dubrovnik (plan)

Dodano 2 listopada 2011 przez rysowanie
All inclusive inaczej : rowerem przez morze z Rijeki po Dubrovnik (plan)
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

6023
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

49989
Krk
49990
Cres
49991
Mali Lošinj
49992
Rijeka
49993
Ilovik
49994
Premuda
49995
Silba
49996
Olib
49997
Ist
49998
Molat
49999
Zverinac
50000
Dugi_Otok
50001
Pasman
50002
Biograd na Moru
50003
Split
50004
Brac
50005
Hvar
50006
Korcula
50007
peljesac
50008
Mljet
50009
Sipan
50010
Lopud
50011
Kolocep
50012
Dubrovnik
50423
uczestnicy
Za każdym razem, gdy jestem w Chorwacji - w głowie pojawia się myśl, że to co ten kraj ma najlepszego do zaoferowania to niezliczone ilości wysp. Ponieważ cała moja rodzinka bardzo lubi adriatyckie wakacje, a część tej rodzinki bardzo lubi podróże rowerem - od dłuższego czasu kiełkuje we mnie pewien plan.
Jest taki: dostać się samochodem do Rijeki, pożegnać się na 2-3 tygodnie z pozostałą częścią rodziny i wyruszyć rowerami do Dubrovnika, skąd znów samochodem do domu.
Zwykle podróżujemy rowerami we dwójkę - mój syn i ja. Taki też plan mam tym razem. Czy młodziak poradzi sobie w takiej podróży? Hmmm...to nie nowicjusz. Gdy miał 9 lat - przejechaliśmy razem całe polskie wybrzeże. Czas na kolejne...
Tym razem drogą morską. Pomiędzy Rijeką a Dubrovnikiem, będziemy podróżować wyspami, pomiędzy którymi zamierzamy przemieszczać się promami lub lokalną formą transportu (czyt. czymkolwiek co pływa). Oczywiście tam, gdzie będzie to możliwe. Podczas podróży dwukrotnie, ze względu na połączenie promowe - zmuszeni będziemy zejść na stały ląd. Będzie to Biograd na Moru i Split, które oferują sporo połączeń, natomiast jazda wyspami pomiędzy tymi miastami jest praktycznie niemożliwa.
Od opuszczenia stałego lądu i wjazdu na Krk, zamierzamy odwiedzić kolejno następujące wyspy: Cres, Losnij, Ilovik, Premuda, Silba, Olib, Ist, Molat, Zverinac, Dugi Otok, Pasman, Brac, Hvar, Korcula, Peljesac (płw.), Mljet, Sipan, Lopud i Kolocep. Sporo z nich są szeroko znane i popularne, jednak są wśród nich również takie, których nazwy mogą u rozmówcy wywoływać konsternację. Są małe, trudno dostępne dla zmotoryzowanego turysty i... na pewno ciekawe. Wybrałem je, pomijając kilka większych i bardzo popularnych - by uciec od wszechobecnej, komercyjnej "turystycznej wioski" i zagłębić się, chociaż częściowo w naturalny, niespieszny rytm życia ich mieszkańców. Ponieważ często będziemy poruszać się poza utartymi szlakami - nie mamy sprecyzowanych planów co do konkretnych miejsc, które musimy zobaczyć. Może tylko jedno życzenie: ujrzeć delfiny w ich naturalnym środowisku...
Niesamowite widoki, ciągły dostęp do fantastycznie czystej morskiej wody i przygody, które nas czekają - to nam wystarcza. Będziemy oczywiście włóczyć się tu i ówdzie, zbaczając z zaplanowanego szlaku - jeśli w pobliżu będzie coś wartego uwagi. Niewykluczone, że w jakimś urokliwym miejscu zakotwiczymy na dłużej...
Jak planujemy odbyć tę podróż? Ze względu na temperatury, zamierzamy wstawać bardzo wcześnie - jechać do godz. 11-12, po czym do godz. 15 spędzać czas biwakując i drzemiąc w cieniu nad jakąś bajeczną zatoczką. Później jazda znów będzie możliwa. Spanie - namiot. Oczywiście patrząc na planowany dystans do pokonania, należy mieć na uwadze to, że spora jego część to podróż bez pedałowania - na pokładzie promu czy statku. Damy radę;) Tylko kiedy wyruszamy ???
Z niecierpliwością czekamy na wakacje...
Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Agressiva
21 marca 2014 Agressiva napisał:
Bardzo fajna trasa! Marzy mi się powrót do Chorwacji, która wg mnie jest piękna! Biograd na Moru to bardzo ładne portowe miasteczko, jest tam wielki camping przy plaży z kompleksami basenowymi. Uważajcie na jeżowce w wodzie podczas kąpieli :) Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu!
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.