15. Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe

Dodano 12 kwietnia 2012 przez rysowanie
15. Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

8145
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

60598
Start Mistrzostw Gdańsk
Start imprezy w Trójmieście - zbiórka w Gdańsku 28 kwietnia.
60599
Meta Mistrzostw Dubrownik
Metą mistrzostw 2012 będzie chorwacki Dubrownik - 2 kwietnia.
60600
13 MMA - fot. Barbara Zajączkiewicz2
60601
13 MMA - fot. Barbara Zajączkiewicz
60602
14 MMA - fot. Barbara Zajączkiewicz4
60603
12 MMA - fot. Rafał Kulwiec
60604
14 MMA - fot. Barbara Zajączkiewicz7
60605
12 MMA - fot. Rafał Kulwiec3
Już po raz piętnasty miłośnicy „podróży za jeden uśmiech” będę mieli okazję uczestniczyć w mistrzostwach autostopowych. To jeden z najciekawszych projektów skierowanych do środowiska podróżniczego z Polski i innych krajów europejskich, którego historia sięga 1998 r. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska.

Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (28 kwietnia - 2 maja br.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami mistrzostw często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest bowiem pełnoletniość.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to najstarsza i jedna z największych tego typu imprez na świecie. Jego popularność rośnie z roku na rok, przekraczając powoli granice kontynentu. W ubiegłorocznej edycji zawodów wzięło udział blisko 400 osób z Polski, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Litwy. W tym roku organizatorzy przewidują, że liczba autostopowiczów będzie dwukrotnie większa. Tym samym po drogach Polski i innych krajów europejskich przemieszczać się będzie w ten sposób blisko tysiąc osób!

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góry Bardzkie
Góry Bardzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Gór Bardzkich z miastami: Bardo, Kłodzko, Ząbkowice Śląskie oraz Srebrna Góra. Dzięki dokładnej skali 1:25 000 wszystkie szlaki piesze i rowerowe mają podane długości oraz czas przejścia szlaków pieszych. Na mapie znajdują się...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - okolice Częstochowy
Jura Krakowsko-Częstochowska - okolice Częstochowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej, fragmentu położonego bliżej Częstochowy. Zasięg mapy wyznaczają miejscowości: Częstochowa, Blachownia, Pajęczno, Radomsko. Zaznaczono tu szlaki piesze, rowerowe i konne wraz z zaznaczonymi odległościami. Mapa...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0