# 2 MARSZ DLA ZDROWIA - ZAGINIONE TOROWISKO SZKLARKA - KOŚCIELNA WIEŚ

Dodano 6 lutego 2016 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

72667
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.5
 • Dystans: 5,0 km
 • Przewyższenie: 12,3 m
 • Suma podejść: 13,13 m
 • Suma zejść: 13,48 m
 • Data: 7 lutego 2016
 • Lokalizacja: Ruszów
417133
2016-02-06_082659
417134
DWORZEC SZKLARKA
BUDYNEK DAWNEJ STACJI KOLEJOWEJ NA LINI RUSZÓW - GOZDNICA
417135
CEGIELNIA W KOSCIELNEJ WSI
ZABUDOWANIA NIEISTNIEJĄCEJ CEGIELNI
Proponuję ciekawą trasę pieszą, przebiegającą wzdłuż dawnych linii kolejowych; toru do Gozdnicy oraz kolejki wąskotorowej do Rychlinka . Całkowita długość trasy- 5 km. Orientacyjny czas przejścia- 1 godzina. Początek koło Domu Kultury w Ruszowie. Ulicą Świerczewskiego udajemy się do nieistniejącego już przejazdu kolejowego, skręcamy w lewo i idziemy po nasypie kolejowym do mostu nad rzeką. Tu by go przejść należy zachować szczególną ostrożność gdyż przęsła są w nie najlepszym stanie. Jednak konstrukcje stalowe umożliwiają przejście na drugą stronę rzeki. Dalej udajemy się wzdłuż nieistniejącego torowiska aż do budynku byłej stacji kolejowej Szklarka. Wychodzimy przed stację i prosto drogą dojazdową udajemy się w kierunku drogi 350. W miejscu przecięcia się drogi z torowiskiem kolejki wąskotorowej zachowały się zaasfaltowany fragment torowiska. Następnie udajemy się po nasypie z widniejącymi gdzieniegdzie drewnianymi podkładami kolejowymi Przechodzimy przez las na drugi jego skraj. Tu odbijając troszkę z trasy znajduje się stanowisko plioceńskiej flory liściowej k. Ruszowa (GPS N 51°25′12.85″ , E 15°10′14.66″) wyrobisko to objęte zostało ochroną pomnikową. Po wyjściu z lasu udajemy się w kierunku istniejącej linii kolejowej Węgliniec - Żary. Dla kto zmęczony przed torami skręca w lewo i wzdłuż torowiska dochodzi do miejsca z którego zaczynaliśmy wymarsz. Komu mało idzie dalej prosto mijając folwark po lewej stronie dochodzimy do trafostacji, gdzie skręcamy w prawo i drogą polną dochodzimy do ulicy Batorego. Na drugim końcu ulicy Batorego znajduje się początek naszej wyprawy. ZAPRASZAM DO RUSZOWA.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bory Dolnośląskie
Bory Dolnośląskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów....

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Górne Łużyce
Górne Łużyce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie turystyczna mapa Górnych Łużyc obejmująca styk granic Polski, Czech i Niemiec - będący częścią historycznych Górnych Łużyc. Mapa zawiera aktualne przebiegi szlaków rowerowych oraz pieszych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0