Zwierzyniec - Guciów

Dodano 15 września 2019 przez plik GPX
Zwierzyniec - Guciów
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

158937
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  4.9
  • Dystans: 19,9 km
  • Czas trwania: 7 h 17 min
  • Średnia prędkość: 2,73 km/h
  • Przewyższenie: 301,36 m
  • Suma podejść: 1 238,73 m
  • Suma zejść: 1 114,67 m
  • Data: 25 lipca 2018
  • Lokalizacja: Polska, lubelskie, Zwierzyniec
896265
krzyż upamiętniający zabitego księdza
896266
dawny zajazd
896267
pomnik pomordowanych w czasie II wojny światowej
896268
pomnik BCh
896269
Kościół na Wodzie
896270
jeden z budynków Zarządu Ordynacji
896271
Browar
896272
Dom Plenipotenta
896273
Piaseczna Góra
896274
Pomnik poległych Leśników
896275
Stawy Echo
896276
widok od strony kanału
896277
Staw Rudka
896278
śródleśne oczko wodne
896279
na szlaku...
896280
Zagroda Guciów
Całkiem przyjemna trasa przez Roztoczański Park Narodowy. Start na Rynku w Zwierzyńcu, stąd ulica Partyzantów do ronda. Po drodze jeden ciekawy zrujnowany budynek i ciekawa oryginalna rzeźba przestawiająca Marszałka Piłsudskiego. Przy rondzie, po prawej kapliczka i obok krzyż upamiętniający straconego przez bolszewików księdza. Od ronda poszliśmy w lewo, do zabytkowego centrum. Mijamy dawny zajazd i następnie w lewo, deptakiem. Z prawej staw i kościół na wodzie. Skręciliśmy w kierunku mostu prowadzącego do kościoła, przechodząc obok budynków zarządu Ordynacji Zamojskich. Zwiedziliśmy kościół z zewnątrz i przez kratę wnętrze po czym wróciliśmy do ulicy Browarnej. Tuz obok znajdowały się zabytkowe budynki Browaru Zwierzyniec. Kawałek dalej idąc ulicą siedziba plenipotenta (ob. dyrekcja Roztoczańskiego PN) oraz odbudowana zabytkowa brama do dawnego zwierzyńca.
Wróciliśmy kawałek do ulicy Ordynacji Zamojskiej i poszliśmy dalej za znakami ścieżki przyrodniczej na Piaseczyńską Górę. Rozciągał się stąd przyjemny widok na okolice.
Dalej przeszliśmy ścieżką na wschód, lasem. Na skrzyżowaniu z zieloną ścieżką przyrodniczą znajduje się pomnik poświęcony poległym leśnikom. dalej poszliśmy prosto aż do szosy, przekroczyliśmy ją i złapaliśmy za nią czarny szlak, którym skierowaliśmy się w prawo, do Stawów Echo. To bardzo ładne miejsce w okolicy Zwierzyńca. Warto przespacerować się wzdłuż brzegi kładkami, tak jak i my zrobiliśmy. Przeszliśmy później zieloną ścieżką przyrodniczą przez las, wracając do Zwierzyńca. Ale tym razem wyszliśmy za budynkami Ordynacji, przy kanale. Idąc prosto dotarliśmy do ulicy Wachniewskiej, nią w prawo i za skrzyżowaniem dalej Kolejową... tym sposobem opuściliśmy miasto. Kawałek przez las i dotarliśmy nad staw przy którym, z prawej strony znajdował się ośrodek wypoczynkowy. Weszliśmy w las ponownie, szlakiem niebieskim. Ścieżka lekko meandrowała, co chwila zbliżała się do płynącego nieopodal Wieprza.Z lasu wyszliśmy na skraju wsi Obrocz, przy ośrodku wypoczynkowym i kaplicy. Przecięliśmy szosę i dalej prosto w południowym kierunku przez wieś. Za nią weszliśmy w las. Droga była bardzo przyjemna, z kilkoma niewielkimi podejściami. Przy śródleśnym oczku wodnym skręciliśmy w prawo, ciągle idąc szlakiem. Wyszliśmy w Lasowcach, zarazem wychodząc z terenu parku narodowego. We wsi skręciliśmy w lewo, przecięliśmy drogę którą biegł szlak zielony i już bez szlaków weszliśmy ponownie w las. Droga prowadziła granicą parku. Po niecałym kilometrze spotkaliśmy znaki ścieżki przyrodniczej "Debry", i nią zeszliśmy do Guciowa. Nie była to na pewnym odcinku przyjemna droga - tworzyły ją betonowe kratownice. W Guciowie wpierw wstąpiliśmy do sklepu, który znajdował się akurat przy dojściu naszej drogi do szosy. Następnie poszliśmy w lewo, do Zagrody Guciów, która zwiedziliśmy i w której zjedliśmy obiad.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta