Zwiedzanie Nowego Sącza

Dodano 23 lutego 2021 przez rysowanie
Zwiedzanie Nowego Sącza
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

202047
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 7,5 km
 • Przewyższenie: 24,43 m
 • Suma podejść: 70,65 m
 • Suma zejść: 47,37 m
 • Data: 24 lutego 2021
 • Lokalizacja: Nowy Sącz
1141927
Cmentarz Żydowski
Cmentarz został założony pod koniec XIX wieku. Został on zdewastowany przez Niemców podczas II wojny światowej. Znajduję się tu ohel zmarłego w 1875 roku cadyka Chaima Halberstama, odwiedzany do dziś przez chasydów z całego świata.
1141928
ruiny zamku
Budowla wzniesiona przez króla Kazimierza Wielkiego w latach 1350–1360. Do dzisiaj zachowały się resztki murów obwodowych oraz zrekonstruowana Baszta Kowalska.
1141929
Ratusz miejski
Ratusz w obecnym wyglądzie powstał w latach 1895-1897r. Jest on wykonany w stylu eklektycznym. Projektantem ratusza był architekt miejski Jan Peroś.
1141930
Bazylika kolegiacka św. Małgorzaty
Kościół pochodzi z przełomu XIII / XIV wieku. W trakcie XV-wiecznych przebudów powstały m.in. dwie wieże: północna (1460 r.) i południowa (ukończona w 1507 r., z fundacji biskupa krakowskiego Jana Konarskiego).W 1992 r. papież Jan Paweł II nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej.
1141931
Lodziarnia Argasiński
Najlepsze lody w Nowym Sączu.
1141932
Miasteczko Galicyjskie i park etnograficzny
Na ok. 20 hektarowym obszarze parku znajduje się 68 obiektów. Jest to 9 wielobudynkowych zagród chłopskich, 4 zagrody jednobudynkowe, XVII-wieczny dwór szlachecki, folwark dworski, XVIII-wieczna cerkiew łemkowska, fragment osady Cyganów Karpackich, luźno stojące budynki przemysłu wiejskiego (kuźnia, olejarnia, wiatrak itp.), mała architektura (kapliczki, krzyże przydrożne, studnie, pasieki, suszarnie owoców itp.)
Pokonując tę trasę możesz zwiedzić najważniejsze miejsca i budynki w Nowym Sączu. Nie jest ona bardzo trudna i myślę, że będzie idealną opcją na niedzielną wycieczkę.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Beskid Wyspowy
Beskid Wyspowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa w wersji elektronicznej, którą można otworzyć jako jeden z podkłądów offline w aplikacji mobilnej Traseo. Mapa wydawnictwa compass obejmuje zasięgiem Beskid Wyspowy oraz Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego. Od północy...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.