Żuławy Obrzańskie w okolicy Kościana

Dodano 6 marca 2019 przez plik GPX
Żuławy Obrzańskie w okolicy Kościana
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

141617
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 40,9 km
 • Czas trwania: 4 h 12 min
 • Średnia prędkość: 9,71 km/h
 • Przewyższenie: 25,48 m
 • Suma podejść: 133,7 m
 • Suma zejść: 141,88 m
 • Data: 27 lutego 2019
 • Lokalizacja: Kościan
801463
Wielki Łęg Obrzański
na szlaku
801464
Kobylniki
801465
Wielki Łęg Obrzański
wzdłuż Kanału Środkowego
801466
Kościan
Kościański Trakt Rekreacyjny
801467
Kokorzyn
801468
mapa szlaków rowerowych
801469
rozwidlenie szlaków
801470
Kanał Południowy
801471
Krzan
leśnictwo Kotusz
801472
Węzeł Bonikowski
Dolina Kanałów Obrzańskich ma charakter żuław i nazywana jest też Żuławami Obrzańskimi. Spora jej część objęta jest ochroną w ramach Programu Natura 2000 jako Wielki Łęg Obrzański PLB 300004. Kluczowym elementem uregulowania bagiennego niegdyś koryta Obry jest tzw Węzeł Bonikowski odprowadzający zasadniczą część wód Obry najkrótszą drogą do Warty Kanałem Mosińskim.
Trasa mało wymagająca, prowadzi po najbliższych okolicach Kościana. Asfaltem dojedziemy do wsi Krzan, choć przedtem w związku z przebudową linii kolejowej i drogi szybkiego ruchu Poznań-Wrocław czekał mnie bardzo uciążliwy przejazd przez wiadukt przed Widziszewem i dalej przez plac budowy w Poninie.
Za leśnictwem Kotusz urokliwe krajobrazy Łęgu Obrzańskiego poprzecinanego siatką kanałów. Za Kanałem Południowym rozwidlenie szlaków i zadaszone miejsce odpoczynku z mapą szlaków rowerowych. Dalej towarzyszy nam szlak rowerowy niebieski nr 7 i szlak pieszy zielony. Zabytki architektury: oprócz Kościana to dwory i pałace w Kobylnikach, Kokorzynie i Szczodrowie. Unikalny w formie pałac w Kokorzynie wart jest nadrobienia kilku kilometrów. Drogi gruntowe łatwo przejezdne. Liczne miejsca odpoczynku i tablice informacyjne przy większości obiektów. Szlaki dobrze oznaczone. Poruszając się po Kościanie warto skorzystać z Kościańskiego Traktu Rekreacyjnego biegnącego wzdłuż Kanału Obry do centrum miasta. Muzeum Regionalne w Ratuszu na etapie wyprowadzki. Wiatrak z ul. Wichrowej przeniesiony do skansenu choć pozostały jeszcze dwa. W Poninie nie ma już śladu po wiatraku.
Korzystałem z mapy Powiat Kościański (Topmapa 1:50 000).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część Południowa
Okolice Poznania. Część Południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie południowych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje zasięgiem Stęszew, Środę Wielkopolską, Kostrzyn.

Mapa Pojezierze Sławskie
Pojezierze Sławskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa Pojezierza Sławskiego z aktualnymi szlakami pieszymi, rowerowymi i kajakowymi. Obszar mapy zawiera się pomiędzy Zieloną Górą a Lesznem obejmując obszar m.in. Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.