Żory

Dodano 3 czerwca 2018 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

125214
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 1.8
 • Dystans: 109 km
 • Przewyższenie: 40,83 m
 • Suma podejść: 276,65 m
 • Suma zejść: 276,77 m
 • Data: 3 czerwca 2018
 • Lokalizacja:
W niedzielę 3 czerwca 2018 roku miała miejsce kolejna wyprawa rowerowa. Miała się ona zacząć rano, ale uniemożliwił to obfity opad deszczu i burza, która rozszalała się w Ligocie od godziny 4.00 niemal do godziny 10.00 co powodowało znaczny wzrost poziomu wody w okolicznych rzekach.

Po definitywnym ustaniu deszczu i prześledzeniu sytuacji burzowej postanowiłem jednak, ze wyprawa się odbędzie. Tam oto pojechałem do Bronowa na wał Iłownicy i tym wałem jechałem do Ligoty, a potem w rejon Czechowic-Dziedzic. W Goczałkowicach nową trasą rowerową pojechałem do zalanego pszczyńskiego parku, a następnie w Piasku pojechałem w miejsce dawnej jednostki wojskowej i leśnymi traktami do Kobióra. Stamtąd pojechałem ruchliwą drogą do Gostynia, by skręcić tam na drogę prowadzącą w kierunku Woszczyc, które są dzielnicą Orzesza. Na trasie przejeżdżałem przez Zgoń i Krolówkę. W samych Woszczycach skierowałem się leśnymi duktami do Żor. Na tamtejszym rynku zjadłem gofra z bitą śmietaną i pojechałem do jastrzębskiej dzielnicy Borynia. W Krzyżowicach skierowałem się do Pawłowic, by potem po przejechaniu przez teren Golasowic, zawitać w Zbytkowie. Zbytków minąłem szybko i w Strumieniu skierowałem się na Bąków (częściowo jadąc DK 81), a potem polnymi drogami dotarłem do Drogomyśla, gdzie skierowałem się do tzw. stawów na Gołyszu, czyli Zakładu Doświadczalnego PAN. Potem już tylko szybko przez lasy w Zaborzu i osiągnąłem Iłownicę, skąd przez Landek powróciłem do Bronowa i do domu.

Wyprawa odbyła się po godzinie 14.00. Podczas wyprawy widziałem pozalewane pola i wezbrane rzeki, ale na szczęście poziom wody opadał. Licznik zatrzymał się na 110 km.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Rybnik i okolice
Rybnik i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0