Złoty Potok

Dodano 21 maja 2012 przez plik GPX
Złoty Potok
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

9549
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.7
 • Dystans: 10,4 km
 • Czas trwania: 2 h 18 min
 • Średnia prędkość: 4,52 km/h
 • Przewyższenie: 73,91 m
 • Suma podejść: 443,91 m
 • Suma zejść: 443,17 m
 • Data: 20 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Złoty Potok
65733
Parking
65735
Zródło Zygmunta
65736
podgląd trasy
65737
podgląd trasy
65738
podgląd trasy
65739
Staw Zielony / Sen Nocy Letniej
65740
Staw Zielony / Sen Nocy Letniej
65741
Młyn Kołaczew
65742
Grota Niedźwiedzia
65743
źródło spełnionych marzeń / obozowe
65744
Staw Zielony / Sen Nocy Letniej
65745
Podgląd trasy
65746
Podgląd trasy
65747
20120520351
65748
Podgląd trasy
65749
podgląd trasy
65750
Brama Twardowskiego
65751
punkt wydawania michy :) żurek godny polecenia
Początek i koniec trasy na parkingu przy drodze 793. Opłata parkingowa 5 zł bez względu na czas trwania postoju. Mieliśmy trochę mało czasu więc pstrągowi się tym razem upiekło ;) ale co się odwlecze to ... będzie powodem do powrotu w te okolice ;) Na parkingu dostępne zaplecze gastronomiczne - kuchnia polowa z wypasionym żurkiem - polecam.

Trochę informacji za portalem Gminy Janów - www.janow.pl

Staw Nocy Letniej / Zielony - Nazwany tak przez poetę Zygmunta Krasińskiego. Jeden z baśniowych stawów na rzece Wiercicy, który stał się później częścią większego założenia, jakim była Pstrągarnia Raczyńskich.

Młyn Kołaczew - Jeden z wielu drewnianych młynów wodnych, które usadowione były na rzece Wiercicy.

Źródło Spełnionych Marzeń - Romantyczne nazwy nadał źródłom poeta Zygmunt Krasiński, który przebywał tutaj z rodziną latem 1857 roku, urzeczony źródłami, które według legendy spełniają marzenia. W tym celu należy napić się krystalicznie czystej wody, znaleźć podobny do lawy wulkanicznej, zielonkawy kamień i marząc o czymś, rzucić go za siebie. Z wody korzystali również harcerze, którzy obok rozbijali swoje obozy, dlatego w potocznym żargonie harcerskim źródło nazywane jest "źródłem obozowym".

Grota Niedźwiedzia - Grota odkryta przez Zygmunta Krasińskiego w skałach rezerwatu "Parkowe". Powstała na skutek rozpuszczania wapieni przez wodę wnikającą szczelinami w głąb masywu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot....

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków...

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.