Zielonym Szlakiem do Medvedi Bouda

Dodano 4 stycznia 2013 przez Garmin
Zielonym Szlakiem do Medvedi Bouda
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

16397
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Narty biegowe i śladowe
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.5
 • Dystans: 13,5 km
 • Czas trwania: 2 h 25 min
 • Średnia prędkość: 5,54 km/h
 • Przewyższenie: 279,7 m
 • Suma podejść: 378,21 m
 • Suma zejść: 296,77 m
 • Data: 4 stycznia 2013
 • Lokalizacja: Czechy, kraj ołomuniecki, Urlich
94115
LAP001
LAP001
94116
na tej wysokości jest jeszce śnieg
94117
widok na Góry Bialskie
94118
poczatek trasy biegowej
94119
trasa przez las89
94120
tędy przejechał skuter śniezny
94121
miejscami jest już kiepsko ze śniegiem
94122
Medvedi Bouda
94123
Masyw Śnieznika18
94124
leśna trasa w kierunku papryska
94125
droga powrotna57
94126
droga na granicę
94127
czyżby pierwsze objawy wiosny
94128
bufet na granicy
Nie wiem czy to najlepszy dzień na wyjście z domu. Ale jeśli taka temperatura się utrzyma to jeszcze kilka dni i nawet w wyższych partiach gór nie będzie dobrego śniegu do uprawiania jakiegokolwiek sportu.
Jadę samochodem w kierunku przejścia granicznego , około pół kilometra za przejściem granicznym w śnieżnej zatoczce zostawiam samochód. Większość biegaczy , która zaczyna tu zaczyna swoje trasy właśnie tu zostawia auta.
Niestety trasa nie jest przygotowana , trzeba się poruszać po podmarzniętych śladach leśnych aut. Po około 2 kilometrach spotykam grupę narciarzy . Chwila rozmowy i ruszam dalej. Śnieg jest taki że praktycznie nie pozostawili żadnych śladów. Na rozdrożu szlaków skręcam w kierunku Papryska , tu przez moment widać ślad , który jednak dość szybko się urywa. Źle się biegnie po śniegu z licznymi dołami pozostawionymi przez pieszych. Już miałem zawrócić , gdy z lasu wynurzył się skuter śnieżny , który dość dobrze wyrównał trasę.
Dziś wybieram trasę przez las. Tutaj ślad zakładają sami narciarze , nie jeździ tu żaden ratrak , za to trasa jest malownicza.
W okolicach Medvedi Boudy miejscami już brakuje śniegu a ten który jest nie sprzyja szybkiemu przemieszczaniu się .
Zakręcam więc koło Medvedi Boudy i inną trasą wracam do domu. Śnieg jest rozmiękły i momentami można mieć obawy czy to na pewno styczeń a nie koniec marca ?

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Mapa Czarna Góra
Czarna Góra - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z...

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
5 stycznia 2013 boulinek11 napisał:
Bajkowy bialy las, to mi sie podoba
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.