Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy nad Jeziorem Trzebiatkowskim

Dodano 25 listopada 2010 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1533
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 1,2 km
 • Czas trwania: 0 h 3 min
 • Średnia prędkość: 21,27 km/h
 • Przewyższenie: 15,86 m
 • Suma podejść: 16,82 m
 • Suma zejść: 27,39 m
 • Data: 23 lipca 2010
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Trzebiatkowa
2573
Jezioro Trzebiatkowskie Małe
Jezioro, znane też jako Naleton Mały, o powierzchni 11,12 ha otoczone jest gruntami leśnymi Nadleśnictwa Osusznica. Teren wokół zbiornika charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu, przez co jest to obszar ciekawy zarówno krajobrazowo, jak i przyrodniczo. W okolicy jeziora występuje wiele chronionych gatunków roślin. Są to m.in. przygiełka biała, bagnica torfowa, rosiczka okrągłolistna, modrzewnica zwyczajna, bobrek trójlistny, czermień błotna, grążel żółty, grążel drobny czy grzybień biały. Nie brak tu również rzadkich ptaków, takich jak zagrożony w Europie błotniak stawowy czy nieliczny w Polsce kobuz, którym towarzyszą np. łabędź niemy, jastrząb, czapla siwa. Spośród ssaków można tu spotkać bobra (gatunek chroniony) i wydrę (pod częściową ochroną). W jeziorze żyją m.in. szczupaki, liny, leszcze, płocie, okonie i amury.
Trasa prowadzi nad malownicze jezioro graniczące częściowo z kompleksem leśnym. Ścieżka przyrodnicza łączy się z trasą rowerową Zbójecki szlak, wiodącą przez kilka sołectw w gminie Tuchomie.Dojazd do ścieżki

Spacer rozpoczniemy na parkingu we wsi Tuchomie, gdzie można zostawić samochód. Z Bytowa dojedziemy tu drogą krajową nr 20, kierując się na południowy zachód (ok. 14 km).
Trasę poleca
UM Bytów

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Ziemia Bytowska - cz. wschodnia
Ziemia Bytowska - cz. wschodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Powiatu Bytowskiego. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, gastronomie, granice obszarów chronionych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i konnych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.