Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy nad Jeziorem Białym w Kramarzynach

Dodano 25 listopada 2010 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1534
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 1,7 km
 • Czas trwania: 0 h 10 min
 • Średnia prędkość: 9,68 km/h
 • Przewyższenie: 24,51 m
 • Suma podejść: 12,98 m
 • Suma zejść: 35,57 m
 • Data: 23 czerwca 2010
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Kramarzyny
2574
Jezioro Białe
Jest to jezioro bezodpływowe, usytuowane na obszarze o urozmaiconej rzeźbie terenu, charakteryzującej się dużymi spadami. Zbiornik, otoczony lasami i polami, znajduje się na obszarze dwóch gmin: Tuchomia i Miastka; na terenie gminy Tuchomie jego powierzchnia wynosi 9,52 ha. W pobliżu jeziora mają swoje gniazda takie gatunki ptaków jak: objęty ścisłą ochroną bąk, perkoz czy łyska. W samym jeziorze spotkać można m.in. szczupaka, płoć i okonia. Z okolic zbiornika roztaczają się piękne widoki na Głodowo i Piaszczynę. Natomiast we wsi Kramarzyny można zobaczyć starą kuźnię, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz inne stare budowle.
Ścieżka przyrodnicza idealna dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek nad wodą. Na trasie oznakowanej strzałkami wskazującymi kierunek wędrówki można podziwiać piękne krajobrazy i obserwować rzadkie ptaki. Ustawiono tu również tablicę informacyjną.Dojazd do ścieżki

Ścieżka zaczyna się na parkingu koło kościoła we wsi Kramarzyny. Tam też można zostawić samochód. Z Bytowa dojedziemy do Kramarzyn, kierując się drogą krajową nr 20 na południowy zachód (ok. 23 km).
Trasę poleca
UM Bytów

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Ziemia Bytowska - cz. zachodnia
Ziemia Bytowska - cz. zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Powiatu Bytowskiego. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, gastronomie, granice obszarów chronionych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i konnych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
18 grudnia 2012 boulinek11 napisał:
Switne ujecei kaczek
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.