Zamki i Smoki - ruiny zamku na Górze św. Marcina i Biała z Dunajcem w tańcu

Dodano 15 listopada 2011 przez rysowanie
Zamki i Smoki - ruiny zamku na Górze św. Marcina i Biała z Dunajcem w tańcu
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

6185
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 36,3 km
 • Przewyższenie: 200,9 m
 • Suma podejść: 429,5 m
 • Suma zejść: 496,65 m
 • Data: 15 listopada 2011
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Tarnów, okolice
51001
Zamek na Marcince
Zamek na Marcince
51002
zawada
Zabytkowy kościółek w Zawadzie
51003
zamk2
Widok na miasto
51004
tarnow_widok_z_marcinki
Widok na miasto
51005
tatry z piotrkowic
Widok na Tatry z Piotrkowic - przy idealnej przejrzystości powietrza
51006
widok na dunajec
Widok na Dunajec
51007
zjazd-z-piotrkowic
Zjazd z Piotrkowic - to foto nawet nie oddaje widoków w 10%... Trzeba to zobaczyć na własne oczy.
51008
biała-w-plesnej
Rzeka Biała w Pleśnej - most kolejowy.
Wyruszamy z centrum Tarnowa, obok budynku Sądu i kierujemy się na Aleję Tarnowskich - ku górze św. Marcina. Pierwszy wjazd na to wzniesienie daje nam niezłą rozgrzewkę, ale i widoki są piękne - ruiny XIV w. zamku Leliwitów i piękna panorama Tarnowa.

Z zamku wspinamy się do miejscowości Zawada, gdzie na szczycie jest uroczy drewniany kościółek i kolejne piękne widoki - w ładny dzień widać nawet Tatry!
Z Zawady zjeżdżamy do Łękawicy - wśród pól okraszonych złotym kłosem i lasów z brzęczącymi pszczołami - wdzieramy się na terytorium wsi.

Drogą asfaltową jedziemy wciąż na południe ku miejscowości Piotrkowice. Tam znajduje się nowo wybudowany zajazd z pięknym widokiem na dolinę rzeki Białej - miasto Tuchów i w oddali pasmo Brzanki. Swego czasu znaleziono w tym lesie największe grzyby jakie widziano w okolicy - miały nawet do 1.5m kapelusze.

W Piotrkowicach jedziemy ku tzw. Słonej górze. Kolejne punkty widokowe na południowe zbocze i dolinę białej - w oddali widać pasmo Lubinki i Podgórze. W lasach roi się od cmentarzy wojennych z lat 1914-1918, niektóre są wyjątkowo malownicze. Tym razem kierujemy się na zachód w kierunku miejscowości Pleśna. Zanim jednak do niej wjedziemy - zjeżdżamy malowniczymi serpentynami do doliny rzeki Białej.

Widoki zapierają dech w piersiach. Zwłaszcza jeśli długo mieszka się w dużych aglomeracjach - mamy wrażenie,że lądujemy małym samolotem.

Po wjechaniu do Pleśnej obieramy trakt na Lubinkę - czeka nas wspinaczka pod górkę. Kolejne piękne widoki na północ - miasto Tarnów będą nagrodą. Wjechaliśmy w małopolski szlak owocowy - na zboczach uprawy malin, porzeczek itp. Z Lubinki w Szczepanowicach zjeżdżamy do Rzuchowej i kolejne serpentynki, z tym, że tym razem widok na wijący się Dunajec. W Rzuchowej przekraczamy most na rz. Białej - w m. Kłokowa i jedziemy przez wsie do Tarnowa.

Dwie rzeki, kilka górek 400 m n.p.m. i niezapomniane wrażenia na cały dzień. Zapraszam!

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Kenczorf
19 października 2019 Kenczorf napisał:
Trasa fajna ale znaczniki gps mocno nie aktualne. jadąc ciągle miałem info, że jestem poza trasą. Dwa razy źle pojechałem, ponieważ mapa pokazywała prosto a prosto się jechać nie dało.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.