category-icon

Zamiast rowerowej majówki

58 km
5 h 30 min
111 m
Tarnobrzeg

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-05-05
Tarnobrzeg
category-icon
58 km
111 m
121 m
Łatwy
5 h 30 min
3.1/6
Wycieczka była niewielką formą rekompensaty za zerwaną tradycję majówek rowerowych. Na pocieszenie pozostał fakt, że tegoroczna majówka była wyjątkowo ponura z pogodowego punktu widzenia. Wybraliśmy się jedną z ulubionych tras w kierunku mostu na szerokim torze w Zadusznikach. Mało uczęszczane asfaltowe drogi z pojawiającą się od czasu do czasu panoramą wiślanego koryta w kierunku Zadusznik, a na koniec nasze Jezioro Tarnobrzeskie decydowały o atrakcyjności obranej trasy. Część powrotną wycieczki, po przekroczeniu mostu urozmaiciliśmy, chcąc uniknąć jazdy dobrze poznaną szosą do Baranowa. W efekcie pomiędzy Zadusznikami, a Wojkowem było trochę polnych dróg. Ponadto po przekroczeniu ruchliwej szosy łączącej Tarnobrzeg z Mielcem czekała nas mało przyjemna przeprawa błotnistą, leśną drogą w kierunku Skopania. Poza tym dominował asfalt za wyjątkiem jeszcze krótkiego odcinka szutru pomiędzy Gągolinem, a Otoką. Wskazania licznika SIGMA 1609: dystans: 60,47 km. czas: 3:44:30 V śr: 16,16 km/h V max: 33,36 km/h PS. Przepraszam za byle jaką jakość zdjęć

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Okolice Rzeszowa. Część północna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Rzeszowa. Część północna
Mapa Rzeszowa i okolic przedstawia środkową część województwa podkarpackiego na północ od miasta, w tym okolice Mielca. Zasięg mapy wyznaczają: Szwagrów i Nowa Dęba na północy, Czermin na zachodzie, Dębica i Rzeszów na południu, Białobrzegi i Leżajsk na wschodzie. Obszar mapy obejmuje Łańcut i Leżajsk – atrakcyjne turystycznie miasta z dużym nagromadzeniem zabytków. Okolice Rzeszowa i Mielca to wciąż mało znany wśród turystów region. Mapa doskonale nadaje się do wycieczek rowerowych i pieszych, jak również dla osób zmotoryzowanych.
Wyżyna Sandomierska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wyżyna Sandomierska

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i Zaleszany na wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Sandomierz, Staszów, Tarnobrzeg. 

Głównym ośrodkiem tego regionu był i nadal jest Sandomierz - miasto położone nad rzeką Wisłą, na siedmiu wzgórzach (stąd nazywane jest czasem "małym Rzymem"), na granicy Wyżyny Sandomierskiej. Sandomierz jest ważnym ośrodkiem turystycznym, bogatym we wspaniałe zabytki z różnych okresów historycznych. 

Rok wydania: 2016