Zabytkowo-przyrodnicza

Dodano 30 lipca 2014 przez rysowanie
Zabytkowo-przyrodnicza
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

46594
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.8
 • Dystans: 34,7 km
 • Przewyższenie: 126,85 m
 • Suma podejść: 185,79 m
 • Suma zejść: 183,22 m
 • Data: 5 czerwca 2014
 • Lokalizacja: Babice
265512
Zamek Lipowiec
Przepiękne ruiny zamku w bukowym rezerwacie. Idealne miejsce do pieszych i rowerowych wędrówek. Wstęp na zamek to koszt kilku złotych.
265513
Rezerwat przyrody Bukowica
W centrum rezerwatu znajdują się ruiny zamku. Okolica malownicza i spokojna, położona między Babicami i Zagórzem
265514
Nadwiślański Park Etnograficzny
Skansen z przepięknymi drewnianymi zabytkami. Na miejscu odbywają się między innymi imprezy plenerowe, np. "Ziemniaczysko pod lipowcem", "Turniej rycerski", "Zlot czarownic". Skansen ma w ofercie wystawy stałe i czasowe oraz bardzo ciekawe lekcje muzealne, między innymi lepienie z gliny. Na Skansenie można zjeść w również drewnianej karczmie.
265515
Restauracja PODZAMCZE
Najbliższa skansenowi (nie licząc karczmy) restauracja, ze smacznym i sprawdzonym jedzeniem. W ofercie domowe dania obiadowe jak również pizza i desery. Polecam! ;)
265516
Stacja benzynowa
Stacja benzynowa
265517
Stawy
Powstałe na skutek zapadnięcia terenów na któych były szyby kopalni. Stawy z dwóch stron drogi tworzą niesamowity widok, przyciągając rybaków oraz rowerzystów
265518
Zabytkowy drewniany kościół
Przepiękny drewniany kościółek przeniesiony z parafii w Niegowici. Historia tego miejsca związana jest z Janem Pawłem II.
265519
Stawy rybne
Malowniczo położone trzy stawy rybne, jeden obok drugiego. Warto zabrać ze sobą suchy chleb, bo często można tam spotkać łabędzie i kaczki. W okolicy, po przeciwnej stronie drogi, znajduje się również stare zakole Wisły oraz staw Ostrówek, gdzie można wypocząć łowiąc ryby. Nad Wisłą rokrocznie odbywa się obóz "Pomocna dłoń" organizowany przez strażaków z OSP Rozkochów.
265520
Ostrówek
Malowniczy staw, który jest oazą dla rybaków i miłośników zdjęć.
265521
sklep spożywczy abc
sklep spożywczy abc
265522
cmentarz parafialny
cmentarz parafialny
265523
Kościół pw. Wszystkich Świętych w Babicach
Zabytkowy kościół. Pierwsze wzmianki na jego temat pochodzą z 1470 roku. Warto zwrócić uwagę na elementy barokowe i rokokowe wewnątrz. Obecnie odrestaurowano ołtarz; trwają prace w nawach bocznych
265524
sklepy spożywcze
Mini-centrum wsi, w którym znajduje się kilka sklepów spożywczych, niedaleko poczta oraz ośrodek zdrowia. Polecam pyszne lody i ciasta w budynku widocznym z drogi.
265525
leśne ścieżki
Leśne ścieżki pomiędzy Rozkochowem a Źródłami. Idealne na romantyczne spacery
265526
leśne niespodzianki
W rozkochowskich lasach można znaleźć wiele małych jeziorek
265527
cmentarz cholerny
Jadąc lasem po lewej stronie z drogi można zauważyć krzyż będący pozostałością po ludziach, którzy zmarli na cholerę
Wyznaczona przeze mnie trasa jest idealna dla kogoś, kto chce połączyć oglądanie zabytków z pięknymi widokami. W czterech miejscowościach, przez które przebiega trasa, można zwiedzić skansen, ruiny zamku, zabytkowy barokowy kościół a następnie pojechać nad malownicze jeziora. Po drodze znajduje się wiele małych sklepików, w Wygiełzowie natomiast jest stacja benzynowa i restauracja z dobrym jedzeniem. Trasa jest idealna zarówno dla dorosłych jak i osób z dziećmi. Dla bardziej zaawansowanych kolarzy polecam o wydłużenie jej w kierunku Podolsza i Smolic, gdzie również znajduje się drewniany kościół (Palczowice) oraz przepiękne stawy. Miejsce to oczarowuje ludzi. Wracając można przekroczyć nieczynny most kolejowy (chociaż trzeba być ostrożnym) lub wybrać się na przeprawę promem (koszt za rower - bodajże złotówka).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu. Wydanie 1, 2017

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0