Z Szpindlerowego Młyna do źródeł Łaby przez łabski Dół

Dodano 20 maja 2012 przez Garmin
Z Szpindlerowego Młyna do źródeł Łaby  przez łabski Dół
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

9525
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

65664
LAP001
LAP001
65665
do łabskiej Budy na niebieskim szlaku
65667
chwila orzeźwienia
65668
ródło Łaby
65669
ciągle w górę
65670
w oddali łabska Buda po prawej w oddali Śnieżne Kotły
65671
widok z platformy
65672
w górę do schroniska Łabska Buda
65673
początki łabskiego Dołu
65674
w dole Horni Misecki
65675
poczatek niebieskiego szlaku w kierunku Łabskiego Dołu
65676
platforma widokowa na czerwonym szlaku
65677
Pancavski Wodospad
65678
platforma widokowa na łabskim Wodospadzie
65679
nad pancavskim wodspadem
65680
można odfrunąć.....
65681
abski Wodospad
65682
małe co nie co knedlik po staroczesku
65683
abski Dół 1
65684
abska Buda
65685
abski Dół
65686
jeszce troszkę
65687
aba k Spindlerowego Młyna
Do Szpindlerowego Młyna wyjeżdżam wczesnym rankiem. O 9 jest już tej miejscowości. Szukam miejsca na parking. Niestety dla osoby nie znającej miasta nie ma wielkiego wyboru, wszędzie zakazy. Korzystam z płatnego parkingu koło Aqa Parku. Cena 150 koron , to sporo. Pakuję plecak i zaraz za mostkiem koło parkingu wchodzę na niebieski szlak , który zaprowadzi mnie do łabskiej Budy.
Już po kilku minutach można zapomnieć o wszystkim. Łaba przyjemnie szumi , na szlaku cicho i pusto , jest jeszcze dość wcześnie.
Po około 4 kilometrach wchodzę wolno łabskiego Dołu. Na szczytach jeszcze połacie śniegu , w dole ciepło. Kończy się też dobra asfaltowa ścieżka i zaczyna podejście „kamienistą ścieżką” Nie bardzo wiadomo kiedy mija się kolejne podejścia. Z przodu i tyłu niezwykłe widoki , każdy krok to nowe doznanie.
Ścieżka cudnie pnie się w górę , co raz na szczycie widać łabską Budę, Łabski wodospad i cały Łabski Dół. Zanim osiągnę schronisko podziwiam wspomniany łabski Wodospad . Wokół jeszcze połacie śniegu , cudowny szum wody i piekna platforma widokowa.
W schronisku korzystam z restauracji. Ceny jak na Czechy umiarkowane.
Knedel z gulaszem po staroczesku 135 koron. Przyjmują złotówki, zresztą wielu tu polaków bo schodzą z głównego szlaku aby się posilić.
Wypijam jeszcze kawę i ruszam do źródła Łaby. To tylko 1 kilometr. Próżno szukam charakterystycznego koła, jest jeszcze zasypane śniegiem, Robię kilka fotek i ruszam w kierunku schroniska skąd teraz niebieskim szlakiem , nad „kotłami” ruszam w kierunku Horni Misecki . Po drodze jeszcze mijam Pancevski Wodospad . Opuszczam powoli to magiczne miejsce , ruszam w dół do miejsca skąd zaczęłą się moja przygoda.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Karkonosze
Karkonosze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Karkonosze przedstawia najwyższe pasmo górskie Sudetów, znajdziemy na niej aktualny przebieg szlaków turystycznych wraz z orientaycjnym czasem przejścia, szczyty i atrakcje turystyczne. Mapę Karkonoszy zamykają czeskie Rokytnice nad Jizerou na...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
10 października 2012 boulinek11 napisał:
Niedano, bylem pod zrodlem Laby, nie robi specjalnie wrazenia ta studnia. Ale bylem zobaczylem. Wkrotce bedzie dodana trasa
boulinek11
24 września 2012 boulinek11 napisał:
Bardzo fajna trasa. Bedziemy wkrotce neidaleko, wiec jest jakas opcja na wyjsie w gory czeskie.
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.