Z Rudnej nad Odrę DOT33 rowerem.info

Dodano 5 września 2021 przez plik GPX
Z Rudnej nad Odrę DOT33 rowerem.info
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

227193
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 33,7 km
 • Czas trwania: 3 h 22 min
 • Średnia prędkość: 10,01 km/h
 • Przewyższenie: 86 m
 • Suma podejść: 379 m
 • Suma zejść: 376 m
 • Lokalizacja: Rudna
1280466
Rudna
Bardzo miejska jest ta wieś! Jak się bliżej przyjrzeć, to nie ma w tym nic dziwnego, bo Rudna prawa miejskie dostała w XIV wieku. Niestety II wojna światowa bardzo zniszczyła miejscowość, stąd degradacja. Niemniej jednak bez trudu znajdziemy przynajmniej parę ładnych obiektów do zobaczenia.
1280467
Chobienia
Historia bliźniacza do dziejów Rudnej. Co ciekawe, korzenie współczesnego osadnictwa sięgają tu osady Dziadoszan z IX wieku. Najciekawszym zabytkiem jest tutaj renesansowy zamek. Warto wybrać się jeszcze nad Odrę w miejsce dawnej przeprawy promowej.
1280468
Rudna
1280469
Wokół Rudnej
1280470
Wokół Rudnej
1280471
Wokół Rudnej
1280472
Rudna stacja kolejowa
1280473
Rudna
1280474
Rudna
1280475
Chobienia
1280476
Nad Odrą
Jedna z nielicznych dolnośląskich pętli, wyznaczona w całości po asfaltach. W zdecydowanej większości biegnie dobrej klasy drogami o niezbyt dużym natężeniu ruchu. Trochę więcej samochodów spotkamy jedynie w okolicach Rudnej. Teren jest lekko pagórkowaty, raczej otwarty, do 34 km należy doliczyć około 350 m przewyższeń, co zresztą tylko uatrakcyjnia trasę. Jazdę można zacząć na dworcach kolejowych - w Rudnej lub Gwizdanowie. Punktem zwrotnym jest wtedy nadodrzańska Chobienia.

Więcej tras na www.rowerem.info
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.