Z Rabki do Bacówki PTTK na Maciejowej odcinkiem Głównego Szlaku Beskidzkiego

Dodano 30 września 2017 przez plik GPX
Z Rabki do Bacówki PTTK na Maciejowej odcinkiem Głównego Szlaku Beskidzkiego
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

111775
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.2
 • Dystans: 8,3 km
 • Czas trwania: 5 h 15 min
 • Średnia prędkość: 1,59 km/h
 • Przewyższenie: 332,84 m
 • Suma podejść: 395,01 m
 • Suma zejść: 458,12 m
 • Data: 3 sierpnia 2017
 • Lokalizacja: Rabka
646658
Główny Szlak Beskidzki (GSB)
Rabka-Punkt w którym szlak biegnący asfaltową drogą między zabudowaniami przechodzi w polną drogę.
646659
Polana Przysłop
Panorama z Polany Przysłop tuż przed Bacówką.
646660
Węzeł szlaków przy Bacówce na Maciejowej
Obok Bacówki przebiega kilka szlaków. Jeden z nich to czarny do Rabki, drugi to czerwony Główny Szlak Beskidzki i trzeci zielony, biegnący 150m od Bacówki z Poręby Wielkiej do Rdzawki. Do Rdzawki można dojść również szlakiem czerwonym na Stare Wierchy i później niebieskim który swój koniec ma na Policy.
646661
Beskid Wyspowy
Przy czerwonym szlaku przed górną stacją narciarską na Maciejowej. Widok na Beskid Wyspowy.
646662
Bacówka PTTK na Maciejowej
Schronisko PTTK na Maciejowej położone jest na południowy wschód od Rabki-Zdrój przy czerwonym szlaku turystycznym (Głównym Szlaku Beskidzkim) prowadzącym na Stare Wierchy i Turbacz a którego koniec jest w Bieszczadach. Zbudowano je na Polanie Przysłop na wysokości 852 m n.p.m. nieopodal granicy Gorczańskiego Parku Narodowego. Przy dobrej widoczności ze schroniska rozciąga się wspaniały widok na Tatry i Babią Górę. Schronisko PTTK Maciejowa (a właściwie na polanie Przysłop pod Maciejową) to jedna z 10 bacówek turystyki kwalifikowanej (tzn. przeznaczonych do obsługi turystów indywidualnych) w Polsce, stworzona została w wyniku pracy Edwarda Moskały (działacza PTTK) oraz rabczańskiego Oddziału PTTK, w ramach szerszej akcji budowy małych zagospodarowanych schronisk górskich.
646663
Polana Przysłop
Widok na północ z Polany Przysłop. Na pierwszym planie Luboń Wielki (1022 m n.p.m.)
Wycieczkę do Bacówki PTTK na Maciejowej a dokładnie na polanie Przysłop 852 m n.p.m. rozpoczynamy w Rabce z parkingu obok Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego przy ul.Dietla. Biegnie tędy czerwony Główny Szlak Beskidzki w kierunku Turbacza. Szlak wspina się asfaltową drogą między zabudowaniami po czym przechodzi w polną szutrową drogę. Idąc malowniczymi beskidzkimi polami z których rozpościera się piękna panorama na Rabkę i Beskid Wyspowy dochodzimy do lasu i wspinamy się pod górną stację narciarską na Maciejowej. Nad stacją szlak biegnie łagodnie przez las po czym delikatnie w dół aż do zakrętu za którym wyłania się Polana Przysłop i nasz cel, Bacówka PTTK na Maciejowej. Bardzo przyjemne miejsce z klimatycznym wnętrzem i smacznym jedzeniem. W pogodne dni można podziwiać widoki zarówno Beskidu Wyspowego jak i w kierunku Babiej Góry czy Tatr. Trasa przyjemna z jednym ostrzejszym ale krótkim podejściem. Przebyłem z ośmioletnią córką więc polecam na rodzinne wypady.
Pozdrawiam i życzę przyjemnej wędrówki :)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0