Z przełęczy Krowiarki na Babią Górę

Dodano 27 maja 2016 przez rysowanie
Z przełęczy Krowiarki na Babią Górę
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

78434
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.5
 • Dystans: 4,6 km
 • Przewyższenie: 690,27 m
 • Suma podejść: 742,23 m
 • Suma zejść: 54,51 m
 • Data: 21 sierpnia 2014
467487
Początek trasy w lekkim deszczu
467488
Bujna rośliność na trasie
467489
Gdyby było tak dalej, to może być :)
467490
Trasa jednak pnie się w górę
467492
Mgła nie sprzyja podziwianiu widoków
467493
Nareszcie jakieś osiągnięcie :)
467494
Trochę trudniejsze podejście
467502
Kolejny mały sukces
467505
Miejsce na obiad :)
467507
Zmoczony, ale cały na Diablaku
467530
Obelisk z tablicą ku czci Jana Pawła II
Niestety nie zdobyłem odznaki z Babiej Góry na mój kijek, więc trasę musiałem zaliczyć drugi raz od Markowych Szczawin :)
467532
Mgła się trochę przerzedziła :)
467536
Spojrzenie na to co za mną
467537
A mgła dalej hula..
467542
W trasie na Markowe Szczawiny
467543
W trasie na Markowe Szczawiny
467544
W trasie na Markowe Szczawiny-schronisko
467545
Pamiątki na ścianach schroniska
Przełęcz jest również doskonałym miejscem wypadowym na okoliczne wzniesienia. Wyruszyłem na szlak dopiero po godzinie 11.00, po opłaceniu 5 zł wstępu. Szlak był jeszcze pusty, a to chyba z powodu pogody, bo siąpiło cały czas. W kasie miły pan wskazał dojście do czerwonego szlaku i dotarłem do tablicy informującej o wejściu na trasę. Z tego miejsca na Babią Górę można dotrzeć na kilka sposobów: szlakiem czerwonymy, szlakiem niebieskim, a następnie czerwonym przez schronisko PTTK na Markowych Szczawinach, a także szlakiem żółtym zwanym Percią Akademików idąc najpierw za znakami niebieskimi. Ta ostatnia możliwość nie sprawdzi się przy takiej pogodzie, bo perć może być niebezpieczna.

Maszerując za czerwonymi znakami najpierw dotarlem do Sokolicy (1367 m n.p.m.) – najniższego z wierzchołków masywu Babiej Góry. Tutaj już pojawiły się piękne widoki m.in. na Babią Górę i okoliczne wzniesienia. Od Sokolicy już nie ma takich gwałtownych podejść, a krajobrazy na prawdę przyciągają uwagę. Wśród otaczającej nas kosodrzewiny dotarliśmy do wzniesienia Kępa (1521 m n.p.m.). Do głównego szczytu było coraz bliżej, wiatr stawał się coraz silniejszy i zimniejszy, Tatry wybijały się nad mgłą. Przed dotarciem na właściwy szczyt zdobyłem jeszcze Gówniak (1617 m n.p.m.). Od dnia dzisiejszego Babia Góra, czyli Diablak zasługuje na taką nazwę, powitała mnie niezbyt zbyt przyjaźnie. W towarzystwie tak wiejącego wiatru nie dało się długo wytrzymać. Niestety musieliśmy szybko zbierać się do zejścia. Na domiar na trasie nie było schroniska, gdzie mógłbym podbić pieczątkę i zakupić odznakę, którą przytwierdzam do mojej laski. Musiałem więc Babią zdobywać drugi raz od Markowych Szczawin :)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Zawoja, Babia Góra
Zawoja, Babia Góra - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia wschodnią część Beskidu Żywieckiego z Babiogórskim Parkiem Narodowym. Zasięg mapy wyznaczają: Stryszawa na północy, Magurka (1'114 m n.p.m.) na zachodzie, Kiczory na południu i Zubrzyca Górna na wschodzie.  Babia Góra (1'725 m...

Mapa Wokół Babiej Góry
Wokół Babiej Góry - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.