category-icon

Z Oświęcimia w cztery strony...

142 km
8 h 28 min
274 m
SOSNOWIEC

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-07-05
SOSNOWIEC
category-icon
142 km
274 m
286 m
Średni
8 h 28 min
5.4/6
Pomysł dość banalny, wyruszyć z Oświęcimia w cztery strony świata :-).
Zapożyczyłem trzy traski i je połączyłem. Oczywiście jak to bywa z jazdą po kresce, zawsze może się coś wydarzyć niezaplanowanego i tym razem też tak było :-). Zaznaczyłem miejsca, które mogą sprawić wiele problemów oraz miejsca, które są obecnie w remoncie. Przez w/w przygody traskę zaliczam do średnio trudnych. Oczywiście osoby, które nie boją się ubrudzić i w terenie czują się jak ryba w wodzie będą zadowoleni :-) Napotkane błotka są efektem ostatnich deszczy.Na pewno inaczej by to wyglądało w porze suchej. Kierunek wschodni, zachodni oraz północny są traskami po płaskim terenie, natomiast kierunek południowy już jest trochę pofałdowany. 42% traski to bezdroża.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz kilometraż szlaków. Ciekawe miejsca wyróżniono żółtym kolorem.

Small Beskids
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Small Beskids

The map depicts part of the Polish Carpathian Mountains, near Wadowice, where John Paul II was born. The highest peak here is Czupel (930 m). The map range: Bielsko-Biała to the west, Sucha Beskidzka to the east, Wadowice to the north and Żywiec to the south.

Last update: 2017

Area of Tychy and Pszczyna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Area of Tychy and Pszczyna

The map range: Oświęcim to the east, Żory to the west, Goczałkowickie Lake to the south. The map presents information useful for tourists, walking and cycling trails, tourist attractions. The most interesting places are highlighted with a yellow frame.

Oświęcim Land. Carp Valley
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Oświęcim Land. Carp Valley

The map presents the region in western Lesser Poland and eastern Upper Silesia. The map range: Pszczyna to the west, Alwernia and Wadowice to the east, Chrzanów to the north and Bielsko-Biała to the south.

Published: 2017

Silesian Beskids, Żywiec Beskids, Small Beskids
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Silesian Beskids, Żywiec Beskids, Small Beskids

The map depicts part of the Polish Carpathian Mountains in Silesia region: Beskid Śląski (Silesian Beskids), Beskid Żywiecki (Żywiec Beskids) and Beskid Mały (Small Beskids). The Polish part of the range includes protected areas, such as Silesian Beskids Landscape Park. Hiking tracks and tourist attractions are marked on the map.

Update: 2014

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024