Z Myślenic do Kasiny

Dodano 31 stycznia 2017 przez rysowanie
Z Myślenic do Kasiny
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

91857
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.0
 • Dystans: 26,9 km
 • Przewyższenie: 605,17 m
 • Suma podejść: 1 160,28 m
 • Suma zejść: 960,94 m
 • Data: 31 stycznia 2017
 • Lokalizacja: Myślenice
550084
Bar fitnes :)
550085
Ryuiny zamczyska Myślenice
550091
drogowskaz
550092
Drogowskaz
550093
Trzy Kopce
550105
Obserwatorium
550106
Drogowskaz
550107
Schronisko na Polanie Kudłacze
550109
Restauracja
550110
Wierzbowska Góra
550119
Szałas
Tym razem z Myślenic ruszyłem w kierunku Beskidu Wyspowego Jako że zima tego roku jest piękna to liczyłem że w górkach nacieszę się śniegiem. I tu zaskoczenie niestety śniegu było mniej niż w domu. Dopiero od Kudłaczy było jako tako ale za Lubomirem znów malutko.
Wychodząc z Myślenic przechodzimy obok ruin zamku Myślenice, z zamku niestety nie zostało wiele ale całkiem ładnie szlak czerwony przechodzi koło nich. Idziemy mozolnie pod górę coraz wyżej podejście mimo długości bardzo przyjemne w końcu wychodzimy na Uklejną. Teraz to już przyjemny spacerek nawet się nie obejżałem a tu Polana Kudłacze, na której jest małe ale bardzo urokliwe schronisko PTTK. Gorąca kawa i mała przekąska i żegnamy się z nim. Dalej szlak idzie delikatnie pod górę aż do Lubomira gdzie na szczycie znajduje się obserwatorium astronomiczne. Pogoda dopisuje słonko mile grzeje. Schodzimy do Przełęczy Jaworzyce i ruszamy dalej w górę spokojnie na Wierzbanowską Górę na której jest ładny szałas który nadaje się do noclegu. Widoki na prawą stroną dominuje Lubogoszcz, który obchodzimy by u jego stóp zameldować się w Kasinie Wielkiej. Z Wierzbowskiej góry schodzimy do przełęczy Wielkie Drogi i idąc dalej wchodzimy na Szklarnię i Dzielec . Uff teraz to już tylko zejście do Kasiny. Po drodze mijamy już nieczynną stacje PKP. Miła przechadzka jak na początek roku niezbyt wymagająca ale bardzo ciekawa polecam.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Makowski
Beskid Makowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid...

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0