Z Lubina wokół Polkowic

Dodano 21 lutego 2016 przez plik GPX
Z Lubina wokół Polkowic
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

73112
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 51,5 km
 • Przewyższenie: 81,7 m
 • Suma podejść: 279,4 m
 • Suma zejść: 298,65 m
 • Data: 20 lutego 2016
 • Lokalizacja: Polkowice
419249
Obora_4
Kościół św. Antoniego w Oborze
419250
27-06-2015-H (1)
Kościół świętych Piotra i Pawła w Szklarach Górnych.
419251
Sobin (1)
Kościół Michała Archanioła w Sobinie.
419252
IMG_20160220_123058
Kazimierzów
419253
IMG_20160220_124207
Kościół świętej Faustyny w Moskorzynie.
419254
IMG_20160220_121216
Sucha Górna (Powiat Polkowicki).
Wokół Polkowic (jadąc z Lubina).
Długość trasy – 52 km.
Zaczynamy na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Hutniczej. Kierujemy się ścieżką rowerową w kierunku wsi Obora. Przejeżdżamy przez wieś mijając kościół świętego Antoniego i jedziemy szosą przez las pod górę. Na końcu lasu skręcamy z szosy w lewo w pola i docieramy do czarnego szlaku, którym jedziemy na północ do Szklar Górnych. We wsi zabytkowy pałac. Przed Szklarami przecinamy szosę, a następnie docieramy do poprzecznej szosy biegnącej w prawo ze Szklar do Owczar. My skręcamy w lewo (na zachód) i przy kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w prawo (na północ). Za cmentarzem, na rozwidleniu dróg, skręcamy w prawy skos (na północny-wschód); przejeżdżamy obok leśniczówki. Teraz kilka kilometrów w lesie. Początkowo nasza trasa biegnie na północ, ale na wysokości szybu wschodniego kopalni Polkowice zmieniamy stopniowo kierunek na zachodni. Jedziemy do Sobina. We wsi kościół Michała Archanioła. Blisko kościoła znajdujemy szlak rowerowy niebieski. Początkowo biegnie on w kierunku pólnocno-zachodnim, a po paru kilometrach zmieniamy na północno-wschodni. Jadąc ciągle lasem docieramy do Suchej Górnej. Tu „wskakujemy” na szosę i podążamy do Kazimierzowa po drodze przekraczając drogę S-3 (sygnalizacja świetlna). Przejeżdżamy przez Kazimierzów i docieramy do Moskorzyna mijając po drodze kościół świętej Faustyny. Dalej zmieniamy jazdę kierując się przez pola na południowy-wschód do Guzic. Dalej polami na południe do Trzebcza. Jedziemy początkowo na południe, a następnie zmieniając kierunek na południowo-wschodni. Po drodze objeżdżamy wysypisko śmieci i docieramy do Dąbrowy. Ponownie wjeżdżamy w las obok leśniczówki „Damówka” i utrzymując kierunek południowo-wschodni podążamy do Żelaznego Mostu. Tutaj szosą w lewo (na wschód) do rurociągu, przy którym skręcamy w prawo (na południowy-zachód) w szeroką szutrową drogę. Jedziemy wzdłuż tego rurociągu. Droga szutrowa zmienia się w drogę wyłożoną płytami betonowymi. W ten sposób dojeżdżamy do szosy biegnącej z Rynarcic do Lubina. Krótki kawałek szosą w prawo i skręt w las na południowy-wschód. Szlak niebieski pieszy. Kilka kilometrów i docieramy do asfaltowej drogi biegnącej przy lotnisku. Jedziemy do drogi S-3, którą przekraczamy przejściem podziemnym. Wzdłuż kopalni Lubin do ulicy Hutniczej. Docieramy w ten sposób na miejsce startu.
lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański – luty 2016

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bory Dolnośląskie
Bory Dolnośląskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów....

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0