Z Lubina do Trzmielowa

Dodano 17 marca 2018 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

118572
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.0
 • Dystans: 39,4 km
 • Przewyższenie: 54,19 m
 • Suma podejść: 202,89 m
 • Suma zejść: 212,1 m
 • Data: 17 marca 2018
 • Lokalizacja: Trzmielów
Pętla Lubin - Brunów - Trzmielów - Jędrzychów - Szklary Górne - Lubin
Długość trasy – 39,5 km.
Wycieczkę rozpoczynamy przy skrzyżowaniu ulic Szybowej i Jana Pawła II. Kierujemy się północny-zachód do Obory ścieżką rowerową. Na początku wsi wjeżdżamy w ulicę Malinową (na południowy-wschód). Docieramy do szutrowej dri dążącej do Krzeczyna Wielkiego. Lecz po przejechaniu około 2 kilometrów skręcamy ostro w lewo na skrzyżowaniu dróg szutrowych (na zachód). Jedziemy do Krzeczyna Małego. Docieramy przy jego wschodnim krańcu. Krótki odcinek szosą bardzo ruchliwą i pod kątem prostym skręcamy w prawo (na północ). Jedziemy wśród pól, a gdy droga się rozwidla skręcamy w lewo (na zachód). Dojeżdżamy do drogi poprzecznej, którą kierujemy się ponownie na północ (w prawo). Nadal jedziemy żółtym szlakiem, który w pewnym momencie skręca na północny-zachód i wchodzi do lasu. Jadąc przez las osiągamy najwyższy punkt wyprawy (194 m n.p.m.) i docieramy do Brunowa. Gdy dojedziemy do głównej szosy prze wieś skręcamy w prawo ( na północ). Asfaltową szosą jedziemy przez wieś docierając do zabudowań starego PeGeRu. Dalej szeroką drogą przez las i później pola dojeżdżamy do Szklar Dolnych. Tutaj wjeżdżamy na szosę, którą kierujemy się w lewo (na zachód). Kilka kilometrów i docieramy do Trzmielowa. Tutaj , przy przystanku autobusowym kierujemy się w lewo i po 500 metrach docieramy do kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej. Bardzo ładny kościół zbudowany z muru pruskiego. Wracamy do szosy, którą "przeskakujemy" w poprzek i lasem, a następnie drogą wśród pól docieramy do Nowego Dworu, a następnie do Jędrzychowa. Kawałek szosą i skręcamy na wschód (w lewo) i polami i lasem docieramy do Szklar Górnych. Ze Szklar Górnych, koło kościoła pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła pierw szosą, a następnie ścieżką rowerową jedziemy do wsi Obora. Z tej wsi asfaltową ścieżką rowerową dojeżdżamy do Lubina, na miejsce startu.
Paweł Niewodniczański – 2010 (korekta w 2018)
lubinskietrasyrowerowe.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bory Dolnośląskie
Bory Dolnośląskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów....

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0