Z Lubina do Szklar - trasa szosowa

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Z Lubina do Szklar - trasa szosowa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

9000
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 35,5 km
 • Przewyższenie: 65,69 m
 • Suma podejść: 202,65 m
 • Suma zejść: 202,63 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63114
Brunow-IX-2011_6
Pętla szosowa z Lubina do Obory, Szklar Górnych i Dolnych, Brunowa, Ogrodziska, Gorzycy do Lubina.
Trasę polecam na okresy gdy śnieg lub błoto uniemożliwiają jazdę lasami i polami. Drogi na opisanej trasie są drogami bocznymi, dosyć bezpiecznymi dla rowerzystów. Ruch samochodowy jest umiarkowany.
Długość trasy – 35 km.
Wycieczkę rozpoczynamy na skrzyżowaniu ulic Cedrowej i Parkowej. Kierujemy się ku Alei Niepodległości, dalej ścieżkami rowerowymi do ulicy Hutniczej i do Jana Pawła II. Tą ulicą docieramy, jadąc ścieżką rowerową, do wsi Obora. Kierujemy się dalej do Szklar Górnych i dalej Dolnych. Na górce za Oborą osiągamy najwyższy punkt wyprawy - 187 m n.pm. Potem do Brunowa. Przejeżdżamy przez Brunów docieramy do szosy łączącej Lubin z Chocianowem. Szosa ta jest bardzo ruchliwa więc przy jej przekraczaniu należy bardzo uważać. Wjeżdżamy na drogę leśną (jedyny taki odcinek na tej trasie), którą pedałujemy do Ogrodziska. Szosą w lewo do Gorzycy i dalej do Krzeczyna Wielkiego. Na małym odcinku biegnącym pod górę jedziemy drogą Lubin-Chocianów. Na górce skręt w prawo w ulicę, która w Lubinie przyjmie nazwę Przemysłowej. Przejeżdżamy najniższy punkt (119 m n.p.m.). Tą drogą docieramy do Lubina. Na rozwidleniu dróg, przy końcu alei kasztanowej, skręcamy w lewo (na północ) i docieramy do nasypu obwodnicy południowej Lubina. Do ulicy Stary Lubin dojeżdżamy przejeżdżając pod wiaduktem nad torami. Na tej ulicy skręcamy w lewo (na zachód) i przejeżdżamy obok kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Dalej Chocianowską, do Jana Pawła II i dalej Cedrową do miejsca startu.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Bory Dolnośląskie
Bory Dolnośląskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.